Вітенко Анастасія, учениця 10 класу, та Голофєєва Д.В., педагог-організатор Ларжанського НВК прийняли участь в ІІІ занятті «Молодь хоче бути корисною» для першої навчальної групи ШГП «УСі В ДІЇ!»
27 листопада на базі КЗВО «Одеська академія неперервної освіти Одеської обласної ради» відбулося ІІІ заняття «Молодь хоче бути корисною» для першої навчальної групи ШГП «УСі В ДІЇ!».
У занятті взяли участь педагоги-організатори та лідери учнівських самоврядувань дев’яти закладів загальної середньої освіти Одеської області: Ларжанського НВК «Загальноосвітній навчальний заклад І-ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад»
, Одеського ліцею «Ланжеронівський», Одеського НВК «Гімназія №7 – спеціалізована школа І ступеня з поглибленим вивченням англійської мови», Одеської спеціалізованої школи № 17 з поглибленим вивченням англійської мови, Олександрівської ЗОШ І-ІІІ ступенів, Нерубайської ЗОШ І-ІІІ ступенів №2, Чорноморської гімназії №1, Щербанської ЗОШ І-ІІІ ступенів, Опорного комунального закладу освіти Ставрівського НВК «Загальноосвітня школа І-ІІ ступенів – заклад дошкільної освіти».
Зустріч розпочалася з обміну позитивними практиками діяльності учнівських само врядувань. Так учасники ознайомили з результатами реалізації SMARTцілей, визначених лідерами учнівських самоврядувань під час тренінгових занять, а також окреслили перспективні цілі на майбутнє.
Під час практичного модуля лідери учнівських самоврядувань та педагоги-організаторами опрацювали ефективні технології соціального проектування, які будуть використані ними у подальшому під час планування та реалізації учнівських ініціатив, націлених на участь у вирішенні певних соціальних проблем їхніх громад.
Також під час заняття продовжилося знайомство з кращим європейським досвідом шкільної освіти щодо формування компетентностей для демократичного громадянства. Так, під час ІІ заняття учасники ознайомилися із фінським досвідом школи, дружньої до дитини, цього разу з німецьким досвідом роботи молодіжного парламенту. Попереду на учасників чекає знайомство з швейцарським досвідом наскрізного формування компетентностей культури демократії у шкільній практиці.
Під час проведення заняття були використані навчально-методичні ресурси швейцарсько-українського проекту «DOCCU – Розвиток громадянських компетентностей в Україні» та міжнародного проекту «Ми можемо більше! За розвиток громадянської активності у молоді Східної Європи».
Учасники, сповнені новими знаннями та позитивними емоціями, налаштовані діяти! А це значить, що учнівське лідерство в Одеській області за підтримки педагогічних колективів шкіл активізується і учні набувають практики демократичної участі у житті школи та громади.