Новини проекту
Спільноті адміністраторів сайтів шкіл та ліцеїв!
Новий навчальний рік!
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 185 чоловік

Кабінет соціального педагога

Дата: 31 березня 2021 о 19:30, Оновлено 13 листопада 2024 о 13:08

Шановні користувачі сайту!

В Ларжанському ліцеї

23.09.24 року стартував Тиждень протидії булінгу!

Презентація "Що таке булінг та його прояви в Україні та світі?"булінг у дитячому середовищі | PPT

Як розпізнати булінг?

Ознаки булінгу можуть варіюватись залежно від конкретної ситуації та видів булінгу, але існують основні фактори, на які варто звернути увагу:

  1. Постійність та повторюваність: Булінг передбачає тривалий характер цькування, а не окремі поодинокі випадки.

  2. Агресивна поведінка: Цькування часто включають фізичну, вербальну, емоційну або соціальну агресію.

  3. Влада та статусна нерівність: Ініціатори булінгу використовують свою владу, силу або статус для контролю чи приниження інших.

  4. Відчуття страху та відсутності безпеки: Жертви булінгу відчувають спектр негативних емоцій: тривогу, безпомічність, погіршення самопочуття.

  5. Соціальна ізоляція: Цькування можуть викликати ізольованість жертви від решти групи, адже булінг змушує людину відчувати свою відокремленість від соціуму.

  6. Фізичні або психологічні наслідки: Булінг може призводити до фізичних травм, психологічних проблем, низької самооцінки, депресії та навіть суїцидальних думок. 

Важливо помічати ці ознаки та діяти для протидії булінгу, а також надавати всебічну підтримки постраждалим від цькування.

Які бувають види булінгу?

Щоб зрозуміти булінг, важливо розглянути різноманітні типи та форми булінгу:

  • фізичний булінг: це включає прямі фізичні дії, такі як лупцювання, побої, кидання предметами або спроби завдати будь-яких фізичних травм;

  • вербальний булінг: це використання образливих слів, наклепів, погроз, зневажливих коментарів, знущань або насмішок;

  • психологічний булінг: це створення стресу, тривоги, страху, почуття неповноцінності, залякування, маніпулювання або ізоляції людини від інших;

  • соціальний булінг: це виключення з групи, поширення чуток, ігнорування, відмова від спілкування, створення стигми або формування соціальної ієрархії, де людина почувається виключеною або непотрібною;

  • кібербулінг: це форма булінгу в інтернеті, що відбувається через електронні засоби комунікації. Види кібербулінгу включають образливі повідомлення, погрози, масове розповсюдження чуток або знущань через соціальні мережі, електронну пошту, повідомлення, форуми тощо.

  • Як реагувати на цькування? Звичайно, один з кращих способів це звернення за допомогою до дорослих, батьків, вчителів, соціального педагога або психолога. Допомога дорослих дуже потрібна в будь-якому віці, особливо якщо дії кривдників можуть завдати серйозної шкоди фізичному та психічному здоров'ю. Дуже часто підлітки не бажають, бояться, соромляться звертатися за допомогою, в силу різних причин.

  • Як впоратися з ситуацією самостійно?

  •  Ігноруйте кривдника. Якщо є можливість, намагайтесь уникнути сварки, зробіть вигляд, що вам байдуже і йдіть геть. Така поведінка не свідчить про боягузтво, адже, навпаки, іноді зробити це набагато складніше, ніж дати волю емоціям.

  •  Якщо ситуація не дозволяє вам піти, зберігаючи самовладання, використайте гумор. Цим ви можете спантеличити кривдника/кривдників, відволікти його/їх від наміру дошкулити вам.

  •  Стримуйте гнів і злість. Адже це саме те, чого домагається кривдник. Говоріть спокійно і впевнено, покажіть силу духу.

  • Не вступайте в бійку. Кривдник тільки й чекає приводу, щоб застосувати силу. Що агресивніше ви реагуєте, то більше шансів опинитися в загрозливій для вашої безпеки і здоров'я ситуації.

  •  Не соромтеся обговорювати такі загрозливі ситуації з людьми, яким ви довіряєте. Це допоможе вибудувати правильну лінію поведінки і припинити насилля.Офіційний веб-сайт Шевченківскької районної у м.Полтаві ради

Рекомендації та поради батькам » Педагогічний сайт для вчетелів і  вихователів

«Спілкуватися з дитиною: як?»

поради батькам підлітків

Налагодження зв’язку зі своєю дитиною-підлітком — запорука дієвого підтримання психічного здоров’я дитини, її емоційного розвитку та соціалізації. Ваша дитина зростає, дорослішає, і взаємне спілкування, тобто бесіда — це спосіб демонструвати їй свою любов та повагу.

Будуйте стосунки на основі тісного зв’язку

1. Виказуйте свою зацікавленість речами, важливими для вашої дитини, щоб показати, що вам не байдуже.

2. Розповідайте про себе, діліться думками, усіляко намагайтеся встановити взаємний зв’язок та визначити спільні інтереси.

3. Запитуйте дитину, якої вона думки про те чи інше питання, цікавтеся її поглядами та уявленнями, аби зрозуміти її почуття.

4. Спирайтеся на весь попередній досвід спілкування з дитиною на всіх етапах її зростання. Спілкування відіграє дуже важливу роль в будь-якому віці — з раннього дитинства до дорослості. Якщо між вами та вашою дитиною завжди був тісний зв’язок, якщо ви звикли ділитися одне з одним своїми думками та почуттями, то скоріш за все такі стосунки зберігатимуться і протягом всього підліткового та юнацького віку вашої дитини.

Слухайте активно

Дуже важливо, щоб під час спілкування з дитиною ви активно слухали її. Активне слухання означає, що ви демонструєте зацікавленість, небайдужість, неупередженість та співчуття, навіть коли (і особливо коли) ви не поділяєте думку співрозмовника. Ті чи інші погляди та переконання вашої дитини можуть не збігатися з вашим особистим баченням, але ви маєте поважати й цінувати її точку зору. Це, до речі, допоможе дитині навчитися з повагою ставитися до ваших поглядів. Активне слухання з вашого боку дає дитині відчуття, що її дійсно чують і розуміють, і завдяки цьому вона почувається менш самотньою та спокійнішою. І навпаки, якщо ви не слухаєте дитину уважно, ви ризикуєте вселити в неї відчуття, що ви не цікавитеся її проблемами й не зважаєте на її почуття та хвилювання. Як наслідок, дитина може стати недовірливою, зайняти захисну позицію, почуватися пригніченою, самотньою та ображеною.

Якщо ви не слухаєте дитину уважно, ви ризикуєте вселити в неї відчуття, що ви не цікавитеся її проблемами та не зважаєте на її почуття

5. Використовуйте мову тіла, яка демонструє уважність. Коли ви дивитеся дитині в очі, киваєте головою на знак згоди та підтримки, висловлюєте поглядом занепокоєність або підбадьорливо посміхаєтесь, ви цими ледь помітними жестами й мімікою показуєте дитині свою увагу. Природна, невимушена мова тіла, час від часу — репліки та невербальні сигнали — все це дає дитині відчуття вашої цілковитої присутності, зацікавленості та справжньої турботи. Навіть без слів ви можете дати вашій дитині-підлітку зрозуміти, що ви її слухаєте і для вас важливо те, що ви почули.

6. Щоб якнайкраще зрозуміти, що дитина відчуває, ставте уточнювальні запитання, які передбачають багато варіантів відповіді, тобто такі, на які немає «правильної» та «неправильної» відповіді. Такі запитання мають допомогти вам більше дізнатися про те, що думає ваша дитина-підліток. Ось декілька запитань для прикладу: «Чи міг/могла б ти пояснити, що маєш на увазі під …», «Як ти думаєш, чому ти засмутився/засмутилася, коли …», «Як, на твою думку, ти почувався/почувалася б, якби …». Використовуйте будь-які фрази, які спадуть вам на думку, аби дитина відчула ваше співпереживання.

7. Віддзеркалюйте думку, висловлену дитиною, повторюючи або перефразовуючи її слова. Так, приміром, ви можете сказати: «Те, про що ти зараз говориш, це …» або «Чи правильно я розумію, ти відчуваєш …».

8. Заохочуйте та підбадьорюйте дитину позитивним зворотним зв’язком. Пряма похвала за той чи інший вчинок або поведінку допоможе підлітку стати більш впевненим у собі, підвищить його самооцінку та заохотить його діяти так само і надалі. Якщо, скажімо, дитина зізналася вам, що відчуває сильний стрес та перенавантаження, ви можете відповісти на це так: «Ти молодець, я вдячний/вдячна тобі за те, що ти наважився/наважилась поділитися своїми відчуттями» або «Людині не завжди легко розповідати комусь про свою втому та стрес. Я радий/рада, що ти поділився/поділилася цим зі мною».

9. Погоджуйтеся з емоціями, які виражає підліток, та знаходьте для них виправдання. Це допоможе підліткові усвідомити, що його емоції цілком нормальні, і він не буде боятися їх показувати. Наприклад, ви можете сказати таке: «Цілком зрозуміло, що ти гніваєшся, на твоєму місці я б відчував/відчувала те саме», або «Дякую, що поділився/поділилася цим зі мною. Не завжди легко говорити з іншими про те, що нас засмучує», або «Прикро, що на тебе звалився цей стрес, співчуваю тобі. Я б так само почувався/почувалася у подібній ситуації. Подумаймо разом, як ми можемо цьому зарадити».

10. Інколи буває так, що підліток не в змозі пересилити себе й розповісти вам про те, що його турбує, і ви теж не знаходите потрібних слів. В такому разі просто скажіть своїй дитині, що вона може цілковито розраховувати на вашу підтримку, і що ви готові вислухати її та поговорити з нею в будь-який час. Не примушуйте підлітка до розмови, якщо він не готовий пояснювати, що в нього на душі.

11. Мета спілкування полягає не тільки в тому, аби ділитися одне з одним труднощами та складними почуттями. Дуже важливо розповідати також про веселі й радісні речі, про свої успіхи протягом дня, аби сміятися разом з дитиною, або якось іще висловлювати свої теплі почуття одне до одного. Разом веселитися, щиро реготати — це чудовий спосіб підтримати гарне самопочуття та зміцнити зв’язок з дитиною!

Як спілкуватися з дитиною українською мовою

Топ 10 найбільш затребуваних професій в Україні 2024 року

найбільш затребувані професії в Україні 2024

Сучасний світ швидко змінюється, а з ним і ринок праці в Україні. 2024 рік приніс нові виклики та можливості, зокрема у виборі професій, які будуть найбільш затребувані на ринку праці. У цьому контексті важливо розуміти динаміку та тенденції, що визначають топ професій 2024, адже вони відіграють ключову роль у формуванні економічного та соціального ландшафту країни.Пропоную  розглянути основні сектори економіки, в яких спостерігається найбільший попит на фахівців. Отже, погляньмо на перспективні професії, які формують майбутнє українського ринку праці.

1. IT-фахівці

Особливості:

  • Високі зарплати. Середня зарплата IT-фахівця в Україні у 2023 році становила 100 000 гривень.
  • Постійне зростання попиту. Попит на IT-фахівців буде продовжувати зростати в найближчі роки, оскільки IT-технології продовжують розвиватися.
  • Можливість працювати дистанційно. Багато IT-компаній дозволяють своїм співробітникам працювати дистанційно, що є важливою перевагою для багатьох людей.

Чому актуальна:

IT-технології є основою сучасного світу. Вони використовуються в усіх сферах життя, від бізнесу до медицини. Тому попит на IT-фахівців завжди буде високим.

Приклади конкретних професій:

  • Розробники програмного забезпечення
  • Системні адміністратори
  • Дані-аналітики
  • Кібербезпека
  • Інтелектуальний аналіз даних

2. Медичні працівники

Особливості:

  • Важливість професії. Медичні працівники завжди будуть потрібні, незалежно від економічної ситуації.
  • Гарантована зайнятість. У будь-якій країні, навіть у період кризи, є попит на медичних працівників.
  • Можливість кар’єрного зростання. Медична галузь є однією з найбільших у світі, тому у медичних працівників є багато можливостей для кар’єрного зростання.

Чому актуальна:

Здоров’я людей є однією з найважливіших цінностей. Тому професія лікаря є однією з найпрестижніших у суспільстві.

Приклади конкретних професій:

  • Лікарі
  • Медсестри
  • Фізіотерапевти
  • Медичні лабораторні фахівці
  • Психологи

3. Фахівці з маркетингу та реклами

Особливості:

  • Творчий характер роботи. Фахівці з маркетингу та реклами повинні бути креативними та мати уяву.
  • Постійне зростання попиту. Попит на фахівців з маркетингу та реклами буде продовжувати зростати в найближчі роки, оскільки конкуренція на ринку зростає.
  • Можливість працювати з новими технологіями. Фахівці з маркетингу та реклами повинні бути в курсі останніх трендів у технологіях та маркетингу.

Чому актуальна:

Фахівці з маркетингу та реклами необхідні для просування товарів та послуг на ринку. Це одна з найбільш творчих професій, яка дозволяє постійно розвиватися.

Приклади конкретних професій:

  • Маркетологи
  • Рекламісти
  • SEO-фахівці
  • SMM-фахівці
  • Таргетологи

4. Психологи та консультанти зі здоров’я

Особливості:

  • Важливість професії. Психологи та консультанти зі здоров’я допомагають людям у вирішенні особистих та професійних проблем.
  • Можливість працювати з людьми. Психологи та консультанти зі здоров’ям повинні бути хорошими комунікаторами та мати здатність розуміти людей.
  • Гарантована зайнятість. У будь-якій країні, навіть у період кризи, є попит на психологів та консультантів зі здоров’ям.

Чому актуальна:

Психологічне здоров’я є однією з найважливіших цінностей, особливо у сучасних умовах життя в Україні, коли безліч людей страждають на психологічні розлади, пов’язані з війною. Тому професія психолога є однією з найбільш затребуваних у сучасній Україні.

Приклади конкретних професій:

  • Психологи
  • Консультанти з особистого та професійного розвитку
  • Сімейні консультанти
  • Психотерапевти
  • Психіатри

5. Екологи та екологічні консультанти

Особливості:

  • Важливість професії. Екологи та екологічні консультанти займаються захистом навколишнього середовища.
  • Можливість працювати з природою. Екологи повинні бути зацікавлені в природі та мати бажання її захищати.

Чому актуальна:

В Україні зараз дуже критична ситуація в екологічному секторі, є багато проблем, викликів та задач, які треба розв’язувати. І це історія не на рік, а на наступні десятиріччя. 

Приклади конкретних професій:

  • Організатор/інженер з природокористування, 
  • Еколог/головний еколог, 
  • Інспектор з охорони природи,
  • Державний інспектор з техногенного та екологічного нагляду, 
  • Екологічний аудитор, 
  • Працівник правоохоронних та митних органів з питань екологічної діяльності та безпеки.

6. Інженери в галузі енергетики та технологій

Особливості:

  • Важливість професії. Інженери в галузі енергетики та технологій займаються розробкою та впровадженням нових технологій.
  • Можливість працювати з новими технологіями. Інженери повинні бути в курсі останніх трендів у технологіях.
  • Гарантована зайнятість. У будь-якій країні, навіть у період кризи, є попит на інженерів.

Чому актуальна:

Інженери в галузі енергетики та технологій необхідні для розвитку країни. Це одна з найбільш перспективних професій, яка дозволяє постійно розвиватися. В Україні це особливо важлива професія. Сьогодні всі енергетики прирівнюються до героїв майже так само, як військові, що боронять нас від загарбника.

Приклади конкретних професій:

  • Електротехніки
  • Інженери-механіки
  • Програмісти
  • Інженери-хіміки
  • Інженери-екологи

7. Менеджери з охорони здоров’я

Особливості:

  • Важливість професії. Менеджери з охорони здоров’я займаються управлінням медичними закладами та організацією медичної допомоги.
  • Можливість працювати з людьми. Менеджери з охорони здоров’я повинні бути хорошими комунікаторами та мати здатність розуміти людей.
  • Гарантована зайнятість. У будь-якій країні, навіть у період кризи, є попит на менеджерів з охорони здоров’я.

Чому актуальна:

Охорона здоров’я є однією з найважливіших галузей економіки. Тому попит на менеджерів з охорони здоров’я буде високим. 

Приклади конкретних професій:

  • Менеджери медичних закладів
  • Клінічні менеджери
  • Медичні директори
  • Фінансові директори медичних закладів
  • Маркетингові директори медичних закладів

8. Фахівці з публічної політики

Особливості:

  • Можливість впливати на розвиток країни. Фахівці з публічної політики займаються розробкою та реалізацією державної політики.
  • Творчий характер роботи. Фахівці з публічної політики повинні бути креативними та мати здатність мислити глобально.
  • Можливість працювати з новими технологіями. Фахівці з публічної політики повинні бути в курсі останніх трендів у технологіях.

Чому актуальна:

Фахівці з публічної політики необхідні для розвитку країни. Це одна з найбільш перспективних професій, яка дозволяє постійно розвиватися.

Приклади конкретних професій:

  • Політологи
  • Економісти
  • Юристи
  • Менеджери з громадських відносин
  • Аналитики

9. Професіонали у будівельній галузі

Особливості:

  • Гарантована зайнятість. Україна має значний потенціал у галузі будівництва.
  • Можливість працювати з новими технологіями. Будівельні технології постійно розвиваються.
  • Можливість реалізувати творчі ідеї. Будівництво є однією з найтворчіших галузей.

Чому актуальна:

Будинок є однією з найважливіших потреб людини. Тому попит на професіоналів у будівельній галузі буде високим. Багато чого треба ремонтувати та відбудовувати, та не забуваємо про розвиток та ріст попиту.

Приклади конкретних професій:

  • Архітектори
  • Проєктувальники
  • Інженери-будівельники
  • Майстри будівельних робіт
  • Техніки-будівельники

10. Креативні професії

Креативні професії охоплюють широкий спектр занять, пов’язаних з творчістю. Це можуть бути професії в галузі мистецтва, дизайну, музики, літератури, кіно, театру, а також в галузі реклами, маркетингу, PR та інших сферах.

Креативні професії є одними з найцікавіших і затребуваних у сучасному світі. Вони дозволяють людям реалізувати свій творчий потенціал і досягти успіху та визнання.

Приклади конкретних професій:

  • Художники
  • Дизайнери
  • Музики
  • Письменники
  • Кінорежисери
  • Театральні режисери
  • Рекламісти
  • Маркетологи
  • PR-менеджери

Особливості креативних професій

Креативні професії мають ряд особливостей, які відрізняють їх від інших професій.

  • Творчий характер роботи. Креативні професії вимагають від людини творчого мислення, уяви та здатності до самореалізації.
  • Можливість самореалізуватися. Креативні професії дозволяють людям досягти успіху та визнання, реалізувати свій творчий потенціал.
  • Можливість працювати з новими технологіями. Креативні професії часто використовують нові технології, такі як цифрові технології, віртуальна реальність та інші.

Чому актуальні креативні професії

Сучасний світ потребує творчих людей, які можуть створювати нові ідеї та продукти. Креативні професії дозволяють людям реалізувати свій творчий потенціал і робити свій внесок у розвиток суспільства.

Висновок

Загалом, можна сказати, що в найближчі роки в Україні будуть затребувані професії, пов’язані з IT, медициною, екологією, інженерією, публічною політикою та будівництвом. Також будуть актуальні креативні професії, які дозволяють людям реалізувати свій творчий потенціал.

Однак, важливо пам’ятати, що актуальність професії залежить не тільки від галузі, а й від конкретних навичок та знань, якими володіє людина. Тому, щоб бути затребуваним на ринку праці, важливо постійно розвиватися і підвищувати свої професійні навички.

Телефони “гарячих” ліній для осіб, які постраждали від торгівлі людьми527 — Гаряча лінія з питань протидії торгівлі людьми та консультування  мігрантівДепартамент соціального захисту населення Полтавської обласної державної  адміністрації

Кібербулінг – що це та як це зупинити? | UNICEF

Кампанія ЮНІСЕФ «Викресли булінг»

UNICEG campaign bullying advicesДитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) за підтримки уряду Німеччини проводить інформаційну кампанію, метою якої є пояснення дітям та дорослим що таке булінг, його основні причини та наслідки, а також можливі дії з метою відвернення/зупинення булінгу та створення безпечного середовища, в якому школярі можуть жити, вчитися, грати та розвиватися.Основа кампанії — заклик до дітей: викресли булінг і обери гідне та цікаве заняття, яке допоможе реалізувати свій потенціал і здобути повагу друзів.

На сайті присвяченій кампанії школярі можуть дізнатися, що таке булінг, як його розпізнати, пройти тест на дружбу, переглянути відеоісторії та ознайомитися з порадами психолога.

Батьків кампанія повідомляє про небезпеку і серйозність проблеми, на чиєму боці не знаходилася б їхня дитина. Про необхідність говорити зі своєю дитиною, стати для неї другом, якому можна відкритися і звернутися за допомогою.

Захист дітей від он-лайн насильства

Кібербулінг – що це та як це зупинити? | UNICEFКібербулінг – що це та як це зупинити? | UNICEF

Нині в умовах соціальної ізоляції, що пов’язана із стримуванням поширення COVID-19 військовою агресією рф, онлайн-активність дітей та молоді суттєво зростає – для освіти, спілкування з друзями та для розваг.

Нічого цього не було б можливим без Інтернет технологій, і за це ми їм вдячні. Однак батькам також важливо пам’ятати про ризики для дітей та молоді, що пов'язані зі збільшенням проведення часу в Інтернеті, включаючи небажані контакти.

Варто мати на увазі, що недоречний чи навіть небезпечний контакт також може бути ініційованим в тому числі і тією людиною, яку дитина знає, і вона може спочатку навіть вітати це спілкування.

Ось кілька порад, які допоможуть батькам керувати зростаючим використанням технологій своїми дітьми у домашніх умовах та захистити їх в Інтернеті.

  1. Використовуйте батьківський контроль

Батьківський контроль – це програмні засоби, які дозволяють відстежувати і обмежувати те, що ваша дитина бачить і робить в Інтернеті. Вони можуть бути налаштовані таким чином, щоби перешкоджати дитині отримувати доступ до певних веб-сайтів, додатків чи функцій (наприклад, використовувати веб-камеру), фільтрувати різні типи контенту, час перебування  в інтернеті. Хоча батьківський контроль може бути ефективним інструментом, який допомагає контролювати та обмежувати те, що робить ваша дитина в Інтернеті, важливо пам’ятати, що вони не є абсолютно надійними – адже не можуть замінити активної батьківської діяльності та наглядом за дітьми.

  1. Встановіть часові межі

Для дітей шкільного віку, які використовують онлайн-платформи або програми для виконання шкільних завдань, забезпечення здорового балансу між діяльністю в Інтернеті, що не пов'язана із навчанням, та проведенням часу офлайн стає важливішим, ніж будь-коли.

Під час позаурочних годин в домашніх умовах доцільно встановити часові межі щодо того, коли та як довго ваша дитина може бути в Інтернеті. Наприклад, дитина може грати у свою улюблену онлайн-гру протягом однієї години ввечері, після завершення учбових завдань. Але замість того, щоб просто нав'язувати ці правила, спочатку поговоріть зі своїми дітьми про них та поясніть, чому вони важливі.

Залежно від віку вашої дитини, ви також можете подумати про створення так званої сімейної угоди або плану, який співвідносить час, проведений перед екранами, з активностями без Інтернету. Хоча позаурочні заняття, як, наприклад, спорт, можуть бути обмеженими, подумайте, яку оф-лайн діяльність вдома можна організувати. Наприклад, це може бути спільна сімейна справа, читання паперових книжок або настільні ігри.

І не забудьте скоротити свій власний час в Інтернеті для гідного прикладу позитивної поведінки!

  1. Вільні зони у вашому помешканні

Встановлення окремих зон у помешканні, вільних від гаджетів, можуть допомогти вам контролювати, з ким ваша дитина взаємодіє в Інтернеті.

Наприклад, ви можете встановити наступні правила:

  • ніяких гаджетів у спальні чи ванній кімнаті;
  • всі екрани вимкнено щонайменше за годину до сну;
  • всі члени сім’ї вимикають екрани під час вечері;
  • на ніч усі електронні пристрої розміщені у місці, до якого дитина не може отримати доступ.

Хоча ми знаємо, що ви не можете фізично контролювати онлайн-діяльність своєї дитини 24/7, встановлення правил щодо використання технологій та пристроїв у спільних кімнатах приміщення, таких як кухня чи вітальня, допомагає знизити ризик того, щоб дитину розбещували он-лайн.

  1. Будьте в курсі про додатки та ігри, якими користуються ваші діти

Переконайтесь, що програми, ігри та веб-сайти відповідають віку вашої дитини.

Слідкуйте за повідомленнями або в чаті в Інтернеті, а також інформацією про ваше місце перебування (геолокацію) в додатках, іграх або акаунтах соціальних мереж – вони можуть сприяти небажаному контакту з вашою дитиною та виявляти її фізичне місцезнаходження. Можливо, є можливість вимкнути ці функції або обмежити чат лише для друзів.

  1. Увімкніть налаштування конфіденційності

Перевірте налаштування конфіденційності в іграх та програмах, якими користується ваша дитина, і переконайтеся, що в них включені найсуворіші налаштування конфіденційності. Обмеження того, хто може зв’язатися з вашою дитиною або зробити її друзями, допомагає уникнути небажаних контактів.

Поговоріть зі своєю дитиною про прийняття запитів друзів від людей, яких вони можуть не знати, але мають спільних друзів. Люди не завжди кажуть, що вони в Інтернеті – зловмисник може знайомитися з кількома дітьми з однієї школи, щоб завоювати довіру групи.

  1. Спільний перегляд та спільна гра

Найголовніше, пам’ятайте, що потрібно приділяти час для спільного перегляду та спільної гри з дітьми в Інтернеті. Бути залученими до їхнього життя в Інтернеті – це найкращий спосіб зрозуміти, що вони роблять он-лайн і чому їм подобається певний додаток чи гра. Це також забезпечує ідеальну можливість розпочати розмову про безпеку в Інтернеті.

Ви можете отримати від цього задоволення та навчитися чомусь новому!

Вступ на бакалавра у 2024 році: основні пропозиції

Вступ на бакалавра у 2024 році: основні пропозиції

Міністерство освіти і науки України оприлюднило  проєкт Порядку прийому до закладів вищої освіти у 2024 році. 

Як зазначено в проєкті Порядку прийому, вступ до закладів вищої освіти у 2024 році відбуватиметься на підставі результатів національного мультипредметного тесту, творчого конкурсу, співбесід і розгляду мотиваційних листів.

Планується, що для вступу і на бюджет, і на контракт абітурієнти мають скласти НМТ з чотирьох предметів. Три предмети будуть обовʼязковими (українська мова, математика, історія України), а один предмет – за вибором учасника (українська література, географія, біологія, фізика, хімія, англійська, німецька, французька, іспанська мова).

Вступники на мистецькі та спортивні спеціальності, окрім НМТ, мають пройти творчий конкурс у закладі освіти, до якого планують вступати.

Замість результатів НМТ 2024 року, можна буде використати результати НМТ 2022 або 2023 року, ЗНО 2021 років.

Вступники, які мають право на спеціальні умови вступу, зможуть узяти участь у конкурсному відборі на підставі співбесіди за тими ж предметами, які складають вступники на НМТ.

Передбачено, що, крім вступних випробувань, усі вступники мають написати мотиваційні листи. Текст мотиваційного листа вступник має додати до кожної поданої електронної заяви.

Під час вступної кампанії діятимуть різні конкурсні пропозиції: відкриті (тобто за широким конкурсом), фіксовані та небюджетні.

Реєстрація електронних кабінетів

Для подання заяв в електронній формі вступник має зареєструвати електронний кабінет. Реєстрацію кабінетів і завантаження необхідних документів заплановано розпочати 01 липня.

За допомогою цих кабінетів вступники зможуть реєструвати заяви (у тому числі для участі у співбесідах і творчих конкурсах).

Для надання допомоги вступникам щодо роботи з електронними кабінетами у вишах діятимуть консультаційні центри. При цьому будь-який вступник зможе звернутися по допомогу до консультаційного центру будь-якого закладу вищої освіти.

Планується, що у 2024 році особисті електронні кабінети вступників працюватимуть до 31 жовтня.

Подання заяви

Заяву про вступ вступник заповнюватиме в режимі онлайн.

У заяві вступники мають вказати рівень вищої освіти, основу вступу, конкурсну пропозицію із зазначенням освітньої програми (спеціальності, предметної спеціальності, спеціалізації, декількох освітніх програм у межах спеціальності), форму здобуття вищої освіти та інформацію про себе.

Для заяв на бюджет абітурієнт має визначити пріоритетність.

Згідно з цьогорічним Порядком прийому, вступники можуть загалом подати максимум пʼятнадцять заяв, з них максимум п'ять заяв – на бюджетні місця.

Конкурсний відбір

Конкурсний відбір у 2024 році заплановано провести на основі конкурсного бала та розгляду мотиваційних листів.

Вступники будуть допускатись до конкурсу на бюджетні місця в разі наявності конкурсного бала не менше ніж 130 (до абітурієнтів, які є дітьми загиблих захисників України, ця умова не застосовуватиметься).

Для спеціальностей «Право», «Публічне управління та адміністрування», «Міжнародні відносини», «Фармація, промислова фармація», «Стоматологія», «Медицина», «Педіатрія» конкурсний бал для вступу і на бюджет, і на контракт не може бути меншим ніж 150 балів.

Терміни вступу

Реєстрація заяв на участь у співбесідах та творчих конкурсах для вступу на бюджет запланована з 03 липня до 18:00 10 липня.

Для вступу виключно на контракт реєстрація заяв для участі у співбесідах та творчих конкурсах триватиме до 25 липня.

Співбесіди та творчі конкурси планується провести в декілька потоків з 07 по 18 липня, а для вступу виключно на контракт – до 31 липня.

Реєстрація заяв вступників в електронних кабінетах розпочнеться 19 липня та закінчиться 31 липня.

Формування рейтингових списків вступників, надання рекомендацій до зарахування та оприлюднення списку рекомендованих на бюджет має закінчитись 05 серпня.

Вступники, які отримали рекомендації, мають виконати вимоги до зарахування на бюджет до 08 серпня.

Зарахування вступників на бюджетні місця відбудеться не пізніше 10 серпня, на контракт – не пізніше ніж 30 серпня.

Переведення на вакантні бюджетні місця осіб, які зараховані на контракт і мають право на першочергове переведення, відбудеться не пізніше 18 серпня.

Надання рекомендацій до зарахування контрактників відбудеться не раніше 09 серпня.

C:\Users\Admin\Desktop\001 (1).jpg

ПСИХОСОЦІАЛЬНЕ ЗДОРОВ'Я МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ

              Соціально-економічні події, що відбуваються останнім часом у нашій країні, відображаються  не лише на долі Української держави, а й долі кожної людини. Вразливою категорією населення є діти молодшого шкільного віку, у яких ще недостатньою мірою сформовані психічні процеси, в результаті чого вони досить часто неадекватно діють у складних ситуаціях, не в змозі належно аналізувати події та робити правильні висновки, а це у свою чергу призводить до виникнення дискомфорту і стресів.

           Молодший шкільний вік вважається основним періодом розвитку особистості, її природних задатків, формування моральних якостей, рис характеру та набуття соціального досвіду. У віці 6-10 років активно формується прагнення на все мати своє бачення, з'являються думки про власну соціальну значущість, розвивається самооцінка, формується самосвідомість та зворотніcть зв'язку з оточенням.

          Психічне здоров’я молодшого школяра залежить від багатьох чинників, серед яких: сім’я, школа, телебачення та інші засоби масової інформації (ЗМІ). Однак із школою безпосередньо пов’язані такі фактори, як вікові кризи в період 6-7 років і велике розумове навантаження. Це і є основною причиною виникнення перевантажень і погіршення психічного здоров’я молодших школярів. Окрім цього, психологічні особливості молодших школярів сприяють швидкому засвоєнню соціального досвіду суспільства, як його позитивних так і негативних проявів. На жаль, школа і сім'я не можуть захистити дітей від інформаційної агресії, яку створюють ЗМІ, інтернет, постійного впливу на свідомість людей, пропаганди "щасливого випадку", а не успішної праці. Перенасиченість дозвілля дітей  нерозбірливим переглядом великої кількості інтернет - контенту зумовлює появу синдрому залежності від "ящика", небажання самостійно читати (адже є надлишок інформації), конструювати, брати участь у домашньому господарстві.

               Більшу частину свого свідомого життя дитина проводить вдома і в школі. Саме ці дві інституції можуть безпосередньо впливати на стан психічного здоров’я дитини, створювати умови для психологічного комфорту та благополуччя, чи, навпаки, запускати механізми патологічних психічних змін.
             Психічне здоров'я особистості дитини є однією із головних умов у освітньому процесі. Не кожній дитині комфортно, коли вона перебуває в школі, від спілкування з однолітками, від спілкування з вчителями і учнями. Часто порушуються її права і автономія. Значне збільшення інформації призвело до того, що учні, як правило, перевантажені навчальними завданнями.
Рекомендації  батькам і педагогам при взаємодії з дітьми молодшого шкільного віку
    1. Ніколи не виховуйте в поганому настрої
    2. Ясно визначте, чого ви хочете від дитини  й поясніть їй це, а також довідайтеся, що вона  думає із цього приводу.
    3. Надайте  дитині самостійність, не контролюйте  кожен  її крок.
    4.Не підказуйте готового рішення, а показуйте можливі шляхи до нього й розбирайте з дитиною її правильні й хибні кроки до цілі.
    5. Не пропустіть моменту, коли досягнуто перший успіх.
    6.  Оцінюйте вчинок, а не особистість. Сутність людини і  його окремі вчинки не те саме.
    7.  Укажіть дитині на допущену їй помилку й постарайтеся,  щоб вона усвідомила її.
    8.  Дайте  дитині  відчути  (посміхніться,  доторкніться),  що співчуваєте їй, вірите в неї, незважаючи на її помилку.
    9. Виховання - це послідовність цілей.
    10. Вчитель повинен бути твердим, але добрим.

Щорічно в Україні з 25 листопада до 10 грудня проводиться Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства».

           У світі постійно відбуваються війни, напади, дискримінація, приниження. Але коли насильство чиниться поруч із нами ми можемо й повинні зупинити його. Саме тому щорічно, починаючи з 1991 року, міжнародна спільнота підтримує акцію «16 днів проти насильства». Тисячі громадян та сотні державних і громадських організацій з більш ніж 100 країн світу в рамках цієї акції активізують свої зусилля заради однієї спільної мети – збільшити розуміння та обізнаність про всі форми насильства у співвітчизників, створити в конкретному регіоні або окремій державі соціальний простір, вільний від насильства. Мета акції – привернення уваги суспільства до проблем подолання насильства у сім’ї, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми та захисту прав жінок.

         Дати початку та завершення Акції вибрані не випадково. Вони створюють символічний ланцюжок, поєднуючи заходи проти насильства стосовно жінок та дії щодо захисту прав людини, підкреслюючи, що будь-які прояви насильства над людиною, незалежно від її статі, є порушенням прав людини.
Шістнадцятиденний період акції охоплює наступні важливі дати:
• 25 листопада – Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок;
• 1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом;
• 2 грудня – Міжнародний день боротьби з рабством;
• 3 грудня – Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями;
• 5 грудня – Міжнародний день волонтера;
• 6 грудня – Вшанування пам’яті студенток, розстріляних у Монреалі;
• 9 грудня – Міжнародний день боротьби з корупцією;
• 10 грудня – Міжнародний день прав людини.

Про Всесвітню кампанію «16 днів проти насильства» – ЦЕНТР ГЕНДЕРНОЇ КУЛЬТУРИ

Сьогодні, 13 листопада в Ларжанському ліцеї

стартував тиждень Толерантності.

«ТОЛЕРАНТНІСТЬ – ЦЕ РОЗУМІННЯ ТОГО, ЩО ЛЮДИНА МАЄ ПРАВО БУТИ НЕ ТАКОЮ, ЯК ІНШІ»9 вправ, які навчають толерантності

Толерантність (від лат. tolerantia – стійкість, витривалість, терпимість. ) – термін, що означає терпимість до іншого світогляду, способу життя, поведінки і звичаїв. Протилежністю толерантності є нетерпимість. Аби донести сенс цього важливого поняття до учнів ліцею, ми зробили 

цей тиждень  кольоровим. Івано-Франківський фаховий коледж технологій та бізнесу — Толерантність  урятує світ

Понеділок 13.11.2023 День взаєморозуміння  та доброти Колір  дня – синій, оптимізм і спокій, пригнічує агресивність і руйнівні емоції

Вівторок 14.11.2023 День Толерантності

Колір  дня – білий, який означає благородство, чистоту, чесність, відкритість.

Середа 15.11.2023 День    ввічливості

Колір  дня – червоний, збуджує психіку людини, пробуджує в неї бажання діяти і просто піднімає настрій

Четвер 16.11.2023 День  посмішки    і  гарного   настрою

Колір  дня –  жовтий, який означає позитив, оптимізм, сприяє появі позитивних емоції, віру в щасливе майбутнє.

П’ятниця 17.11.2023 День  відкритості    і  тактовності

Колір  дня –  зелений, означає ніжність, оздоровлення, безконфліктність, комфорт.

Толерантність – це вже давно не про стать, гендер, колір шкіри тощо

Толерантність – це перестати думати, що інша людина така ж, як ви. Перестати думати, що інші люди мислять так само швидко, як ви. Так само реагують, як ви. Так само діють в схожих ситуаціях. І зовсім недалекоглядно вважати, що інші люди можуть відчути точно те саме, що і ви.

Толерантність – це розуміти, що інші люди абсолютно інші. Помилково приймати байдужість за толерантність. Віддавати перевагу не звертати уваги не дорівнює приймати людей такими, якими вони є. Це різні речі. Толерантність не означає терпимість, адже поважати і терпіти – це теж різні речі. Просто дайте людям жити так, як вони хочуть.  Виглядати так, як вони хочуть. Бути тими, ким вони хочуть.

Толерантність – це про повагу, прийняття і розуміння.

Прийняти людей, які на вас не схожі, не означає відмовитися від своїх переконань, не означає поступитися, не означає програти.Бути толерантним означає бути сильним і, найголовніше, людяним. 

Погодьтеся, дивно, маючи можливість жити в різноманітному світі, де існують море цікавих і різних людей, які стають героями неймовірних історій, продовжувати будувати стіни і ненавидіти, замість того, щоб прийняти і почати наповнювати своє життя різноманітністю.Давайте просто не будемо більше тицяти пальцями на людей, які інакше виглядають, яскравіше вас, сміливіше вас.Більше не будемо з жалості відводити погляд від людей на інвалідних візках.Не будемо більше ділити людей на "тих" і "цих".Приймати і підтримувати завжди краще, ніж писати злісні коментарі і ділитися негативом.

19 жовтня - День відповідальності людини 

         Державне свято України, яке, починаючи з 2021 року, відзначається щороку 19 жовтня у день народження Богдана Гаврилишина, автора «Декларації відповідальності людини»

19 жовтня в Україні відзначається День відповідальностіДень відповідальності людини. День пам'яті Богдана Гаврилишина.  Презентація. Дистанційно - YouTube

Всеукраїнський День відповідальності людини – ЛУГАНСЬКА ДЕРЖАВНА АКАДЕМІЯ  КУЛЬТУРИ І МИСТЕЦТВ

Що це за день і яка його мета? 

               Всеукраїнський День відповідальності людини – державне свято України, яке, починаючи з 2021 року, відзначатиметься щороку 19 жовтня у день народження Богдана Гаврилишина, автора «Декларації відповідальності людини». Метою відзначення є якісне перетворення українського суспільства у контексті розуміння та підвищення рівня відповідальності, а також вшанування пам’яті великого українця.

Яка історія виникнення Дня відповідальності людини? 

               Богдан Гаврилишин, працюючи на світовому рівні як член Наглядової ради Міжнародної академії мистецтва та науки, ще на початку 2010-х дійшов висновку, що однією з передумов виконання Загальної декларації прав людини, прийнятої Генеральною Асамблеєю ООН у 1948 році, є усвідомлення та прийняття кожним членом суспільства також й індивідуальної відповідальності на всіх рівнях. У 2014 році професор створив змістовний та лаконічний документ – «Декларацію відповідальності людини», у 15 пунктах якої відобразив різні рівні відповідальності, від особистої до відповідальності на рівні країни та світу. Вони можуть стати дороговказами до більш демократичного, інклюзивного та ефективного суспільства.

Україна стала першою країною у світі, що прийняла

День відповідальності людини як загальнодержавний.

18 жовтня – Європейський день боротьби з торгівлею людьми - Київська  обласна військова адміністрація

Європейський день боротьби з торгівлею людьми – це день, що є нагадуванням про актуальність проблеми торгівлі людьми: сучасною формою рабства і порушенням прав людини. Запобігти цьому явищу можливо об'єднавши зусилля у  наданні допомоги постраждалим, веденні превентивної роботи серед учнів та дорослого населення. Особливо гострою постає ця проблема в умовах сьогодення, військової агресії рф, коли багато громадян нашої держави виїздять до інших країн.

Сьогодні, 18 жовтня, Європейській день боротьби із торгівлею людьми. Подія була започаткована у 2007 році за ініціативи Європейського парламенту.

У цей день в європейських країнах проводяться різноманітні заходи, мета яких - звернути увагу суспільства на проблему торгівлі людьми та на постраждалих від цієї незаконної діяльності.

Вважається, що у всьому світі жертвами торгівлі людьми щороку стають 25-27 мільйонів осіб.

За даними ООН за цей рік, у 148 країнах світу було виявлено та зареєстровано близько 50 000 жертв торгівлі людьми. Жінки становлять серед них 46 відсотків, дівчатка – 19. Сексуальна експлуатація залишається найпоширенішою формою експлуатації (50%), за якою слідує примусова праця (38%).

Із початком повномасштабної російської агресії чимало українців, які виїхали за кордон, опинилися у зоні ризику стати жертвами трудової, сексуальної чи іншої експлуатації.

Правоохоронці, громадські організації постійно нагадують основні поради, що треба робити аби не потрапити у сучасне рабство:

– не довіряйте незнайомцям;

– ніколи нікому не віддавайте паспорт чи інші документи, що підтверджують особу, тримайте їх копії окремо від оригіналів;

– постійно контактуйте з близькою людиною в Україні, особливо під час перетину кордону;

– працевлаштовуйтеся офіційно, не довіряйте пропозиціям швидкого заробітку;

– тримайте під рукою найважливіші контакти: телефони гарячих ліній, волонтерів, юристів, адреси посольств тощо.

Загалом, за оцінкою Міжнародної організації з міграції, приблизно 300 тисяч громадян України постраждали від торгівлі людьми з 1991 року.

Європейський день боротьби з торгівлею людьми. - Поляницька сільська рада

В Ларжанському ліцеї проходить тиждень профорієнтаціїПрофорієнтація - комунальний заклад "Харківський ліцей № 119 Харківської  міської ради"

Вибір професії  – один з найважливіших кроків у житті людини.  Учні, на жаль, далеко не завжди розуміють, яку професію обрати, до якого ВНЗ вступити та взагалі, де шукати застосування власним талантам. Допомогти їм в цьому можуть класний керівник, соціальний педагог. На допомогу випускникам ліцею було розроблено Профорієнтаційний путівник навальних закладів м. Ізмаїл. Завдяки путівнику Ви зможете більше дізнатись про той чи інший заклад освіти,рівень акредитації, перелік професій, умови вступу,  перейшовши за посиланням...

Назва закладу

Скорочена назва закладу

Форма власності

Адреса

Заклад професійної (професійно-технічної) освіти "Дунайський центр професійної освіти" Департаменту освіти і науки Одеської обласної державної адміністрації

ЗП(ПТ)О "Дунайський ЦПО"

державна

Україна, Одеська область, м.Ізмаїл, вул. Фанагорійська, 7

Придунайська філія Приватного акціонерного товариства "Вищий навчальний заклад "Міжрегіональна Академія управління персоналом"

Придунайська філія Приватного акціонерного товариства "Вищий навчальний заклад "Міжрегіональна Академія управління персоналом"

приватна

ОДЕСЬКА ОБЛАСТЬ/М.ОДЕСА, ІЗМАЇЛ, ІЗМАЇЛ, 68607: Клушина 3-А

Ізмаїльський агротехнічний фаховий коледж

ІАТФК

комунальна

Україна, Одеська область, м.Ізмаїл, просп. Незалежності (Суворова), 81

Ізмаїльський державний гуманітарний університет

Ізмаїльський державний гуманітарний університет

державна

ОДЕСЬКА ОБЛАСТЬ/М.ОДЕСА, ІЗМАЇЛ, ІЗМАЇЛ, 68600: Рєпіна 12


Товариство з обмеженою відповідальністю "Ізмаїльський фаховий медичний коледж"

ТОВ ІФМК

приватна

Україна, Одеська область, м.Ізмаїл, вул. Некрасова, 3А

Дунайський факультет морського та річкового транспорту Київської державної академії водного транспорту імені гетьмана Петра Конашевича-Сагайдачного

Дунайський факультет морського та річкового транспорту Київської державної академії водного транспорту імені гетьмана Петра Кона

державна

ОДЕСЬКА ОБЛАСТЬ/М.ОДЕСА, ІЗМАЇЛ, ІЗМАЇЛ, 68600: Фанагорійська 7

Дунайський інститут Національного університету "Одеська морська академія"

Дунайський інститут Національного університету "Одеська морська академія"

державна

ОДЕСЬКА ОБЛАСТЬ/М.ОДЕСА, ІЗМАЇЛ, ІЗМАЇЛ, 68600: Фанагорійська 9

В Ларжанському ліцеї стартував Всеукраїнський тиждень протидії булінгу!

Що таке булінг? - YouTube

Булінг — це агресивна та вкрай неприємна поведінка однієї дитини або групи дітей по відношенню до іншої дитини, що супроводжується постійним фізичним і психологічним тиском.

Що таке булінг простими словами?

Якщо говорити простими словами, то булінг - це цькування, яке може сильно нашкодити не лише психологічному та моральному, але й фізичному здоров'ю дитини.

В законі України щодо протидії булінгу (цькуванню) цей термін визначається як дія чи бездіяльність учасників освітнього процесу, які полягають у фізичному, психологічному, сексуальному чи економічному насильстві, які вчиняються стосовно малолітньої або неповнолітньої особи, внаслідок чого їй могла бути заподіяна фізична чи моральна шкода.

Булінг - це один із видів насильства. Його може здійснювати як одна особа, так і група осіб до окремої особистості чи цілого колективу.

В дитячому спілкуванні булінг яскраво спостерігається, але існує таке цькування і серед дорослих.

Груповий булінг - що він означає?

Груповий булінг не означає, що в ньому беруть участь кілька кривдників. Він може бути і один, а інші будуть виступати спостерігачами. Наприклад, якщо в класі одна дитина цькує іншу, а однокласники просто спостерігають за цим, можуть підтримувати кривдника, сміятися.

Згідно з результатами дослідження ЮНЕСКО, особи, які пережили булінг, часто мають проблеми із соціалізацією в дорослому житті, їхня успішність та відвідуваність у школі значно знижуються, але головне - дуже сильно страждає психологічне здоров'я дитини. Діти, які переживають булінг у школі, схильні до депресії, тривожних розладів та ПТСР. 

Звинувачувати дитину, яка переживає булінг у школі, є недоречним. Більше того, це "віктімблеймінг". За її словами, саме поява цькування стає причиною проблем і розвитку травм. Водночас страждати буде не лише та дитина, яка зазнає булінгу, але й спостерігачі. В психотерапії вже давно існує такий термін як "травма свідка". Це коли людина отримує травматичний досвід, коли бачить цькування або переживає співчуття. А свідки і булінг - це два невід'ємні поняття.

В учасників булінгу є певні рольові моделі:

  • особа, яка його переживає;
  • споглядач, який такій особі співчуває, може стати на захист та накликати агресію на себе;
  • ізолят - спостерігач, який не реагує на булінг;
  • союзники агресора - спостерігачі, які можуть насміхатися з особи, що переживає булінг, відводячи увагу агресора від себе;
  • агресор - зберігає своє положення в ієрархії завдяки булінгу.

       Спостерігачі часто отримують травму, пов'язану із внутрішнім конфліктом, коли вони хочуть захистити себе та не опинитися на місці того, кого булять. Водночас у них також може виникати відчуття, що відбувається щось жахливе і потрібно якось цьому завадити. Союзники ж агресора переживають внутрішній конфлікт на фоні страху.Пережитий булінг у школі переростає у проблеми в житті та психічному здоров'ї дорослих.

В умовах сьогодення дуже гостро постає проблема ментального здоров'я. Що це таке взагалі? Спитаєте Ви....

Презентація "Ментальне здоров'я"

Згідно з визначенням ВООЗ, ментальне здоров'я – це стан щастя та добробуту, в якому людина реалізує свої творчі здібності, може протистояти життєвим стресам, продуктивно працювати та робити внесок у суспільне життя. Це означає, що ментальне здоров'я об'єднує здоровий дух та психіку людини із соціальним складником. 

Воно є важливим для втілення бажань, реалізації цілей, доброго фізичного самопочуття. А з іншого боку — психічне здоров’я кожного індивіда важливе для всього суспільства.

Стан ментального здоров’я залежить від багатьох чинників: соціальних, екологічних та навіть економічних.

Психічно здорова людина:

  • може розрізняти свої емоції, керувати ними та гармонійно функціонувати;
  • здатна спілкуватися і будувати стосунки з іншими;
  • розвивається й навчається;
  • позитивно оцінює себе, приймає та любить;
  • приймає власні тверді рішення;
  • нормально адаптовується до нових умов життя;
  • може розв’язувати проблеми.

В умовах війни та у післявоєнний час ментальне здоров’я  стає у фокусі уваги та потребує відповідних дій 

На сьогодні вразливими категоріями, які потребують підтримки, є внутрішньо переміщені особи, діти, вагітні жінки, особи.  які мають близьких у зонах активних бойових дій, які повертаються додому після пережитого травматичного досвіду, які втратили своїх близьких та майно.

За ініціативою першої леді Олени Зеленської створюється Всеукраїнська програма ментального здоров’я  і має просту життєву назву «Ти як?”, що має на меті допомогти українцям знайти джерело сили. Джерело внутрішнє, в собі, принаймні, на рівні усвідомлення і визнання власного психічного стану і хоча би приблизної оцінки ступеня його «кризовості». Піклування про ментальне здоров'я має стати звичною відповідальністю кожного.

«Дізнавайтеся більше» на  http://howareu.com


Розробку та впровадження Всеукраїнської програми ментального здоров’я координує Міністерство охорони здоров’я УкраїниВсесвітня організація охорони здоров’я – експертний партнер, виконавчий партнер – громадська організація «Безбар’єрність». Майданчиком для розробки та ухвалення рішень є Міжвідомча координаційна рада при Кабінеті міністрів України. 
image-170

Будьте здорові та бережіть себе та своїх близьких!

1547

Лінія запобігання самогубствам Lifeline Ukraine

(цілодобово)

7333

Лінія емоційної підтримки МОМ

(з 10:00 до 20:00 щодня, дзвінки безкоштовні)

0 800 211 444

Громадська організація "Громадський рух "Жіноча Сила України"

Групи підтримки для дружин та матерів військовослужбовців

0 800 332 720

Національна гаряча лінія для дітей та молоді ГО «Ла Страда-Україна»

(з мобільного або стаціонарного) або 116111 (з мобільного) (цілодобово, дзвінки безкоштовні)

800 500 225
116 123

Що таке булінг простими словами?

Що таке булінг в школі: що діти повинні про нього знати ...

Якщо говорити простими словами, то булінг - це цькування, яке може сильно нашкодити не лише психологічному та моральному, але й фізичному здоров'ю дитини.

Найпоширенішими формами булінгу є:

  • словесні образи, глузування, обзивання, погрози;
  • образливі жести або дії, наприклад, плювки;
  • залякування за допомогою слів, загрозливих інтонацій, щоб змусити жертву щось зробити чи не зробити;
  • ігнорування, відмова від спілкування, виключення із гри, бойкот;
  • вимагання грошей, їжі, речей, умисного пошкодження особистого майна жертви;
  • фізичне насилля (удари, щипки, штовхання, підніжки, викручування рук, будь-які інші дії, які заподіюють біль і навіть тілесні ушкодження);
  • приниження за допомогою мобільних телефонів та інтернету (СМС-повідомлення, електронні листи, образливі репліки і коментарі у чатах і т.д.), поширення чуток і пліток.

До булінгу (цькування) в закладах освіти належать випадки, які відбуваються безпосередньо в приміщенні закладу освіти та на прилеглих територіях (включно з навчальними приміщеннями, приміщеннями для занять спортом, проведення заходів, коридорами, роздягальнями, вбиральнями, душовими кімнатами, їдальнею тощо) та (або) за межами закладу освіти під час заходів, передбачених освітньою програмою, планом роботи закладу освіти, та інших освітніх заходів, що організовуються за згодою керівника закладу освіти, в тому числі дорогою до (із) закладу освіти.

Ознаками булінгу (цькування) є систематичне вчинення учасниками освітнього процесу діянь стосовно малолітньої чи неповнолітньої особи та (або) такою особою стосовно інших учасників освітнього процесу, в тому числі із застосуванням засобів електронних комунікацій, а саме:

  • умисне позбавлення їжі, одягу, коштів, документів, іншого майна або можливості користуватися ними, перешкоджання в отриманні освітніх послуг, примушування до праці та інші правопорушення економічного характеру;
  • словесні образи, погрози, у тому числі щодо третіх осіб, приниження, переслідування, залякування, інші діяння, спрямовані на обмеження волевиявлення особи;
  • будь-яка форма небажаної вербальної, невербальної чи фізичної поведінки сексуального характеру, зокрема принизливі погляди, жести, образливі рухи тіла, прізвиська, образи, жарти, погрози, поширення образливих чуток;
  • будь-яка форма небажаної фізичної поведінки, зокрема ляпаси, стусани, штовхання, щипання, шмагання, кусання, завдання ударів;
  • інші правопорушення насильницького характеру.

Особливостями булінгу також є:

а) регулярна повторюваність протягом певного часу;

б) суб’єкти взаємодії («кривдник» і «жертва») зазвичай є представниками однієї і тієї самої соціальної групи.

Різниця між булінгом і випадковою бійкою або сваркою виражається в тому, що булінг характеризується специфічними особливостями:

1) прояв насильницьких, агресивних дій;

2) дії мають тривалий контекст;

3) дії спрямовані на людину, не здатну захиститися;

4) дії булінгу є цілком усвідомленими.

Стоп! Булінг | zosh17

Щороку 07 квітня вся світова спільнота відзначає День здоров'я. Пропоную Вам поговорити про психічне здоров'я та спробувати розібратись в чому полягає його значення для людини

Психічне здоров'я: що це таке та як про нього піклуватись - Ліцей №35 міста  Житомира

Що таке психічне здоров’я 

Наше психічне здоров'я складається з когнітивного здоров’я (здорового способу бачення світу і себе), емоційної та поведінкової сфер."Офіційне визначення говорить про те, що психічно здорова людина має щастя та благополуччя у житті.

Але психічне здоров'я – це не про те, що ти весь час щасливий. Психічно здорова людина переживає цілу гаму відчуттів, і злість та сум – це її частина.

За словами деяких психотерапевтів, є 5 компонентів, як людина мусить піклуватись про своє психічне здоров’я:

  • Добре спіть. 

Перш за все, мозок сприймає недосипання як тривожність, що змушує його працювати у напруженому режимі. 

Постійний брак сну може спричиняти проблеми з серцем та діабет.

Збивається виділення гормонів, в тому числі тестостерону у чоловіків. 

Люди, які не висипаються, мають більшу схильність до депресій, параної чи тривожності.

  • Збалансовано харчуйтесь. 

Дієта з великою кількістю поживних речовин і низьким вмістом жирів може запобігти депресії та зменшити її симптоми.

  • Займайтесь фізичною активністю.

Результати досліджень Медичної школи Гарварду підтвердили, що ті, хто прогулюється 20−30-хвилин щодня, мають кращі когнітивні функції мозку. 

Себто їхній мозок тренується швидше реагувати, запам’ятовувати та легше сприймати нову інформацію. 

А ще на прогулянці знижується рівень гормонів стресу – кортизолу та альфа-амілази. Про це свідчить дослідження вчених з Мічиганського університету.

  • Будьте соціально інтегрованими: спілкуйтеся з друзями й сім’єю.

Експерименти свідчать про те, що як для людей, так і для тварин соціальна ізоляція – шкідлива.

  • Займайтесь активностями.

Зокрема такими, які приносять вам задоволення і відчуття того, що ви робите щось змістовне. 

Як зрозуміти, що психічне здоров'я не в порядку

Основна ознака – ви добре функціонуєте в середовищі, яке склалось навколо вас.  У кожної людини є основні домени (або сфери), в яких вона бере участь. 

У дитини, до прикладу, основні: навчання, сім'я, друзі та позашкільні активності.

"Дитина з нормальним середнім показником IQ – 100 має добре навчатися у школі. Однак учень постійно отримує двійки. Це свідчить про те, що дитина погано функціонує у цій сфері свого життя.

Або ж людина любить свою роботу, і зненацька почала менш ефективно працювати, каже, що у неї немає бажання та постійно відволікається. 

Це теж ознаки того, що її психічне здоров’я не в порядку, і треба звернутися до спеціаліста". У кожної хвороби є симптоми. Наприклад, для депресії – поганий настрій та низька концентрація. Однак, самі симптоми – не хвороба.

"Хвороба – це певна кількість симптомів плюс дисфункція, тобто неможливість виконувати щось. 

До прикладу, 60% людей на планеті боїться висоти, але це не означає, що всі вони хворі. 

Психічне здоров'я людини | КНП "Чернігівська центральна районна лікарня"

ВСТУП-2023: 10 КРОКІВ ДЛЯ ВСТУПУ ДО ЗАКЛАДУ ВИЩОЇ ОСВІТИ У 2023 РОЦІ

Попри воєнний стан в Україні триває активна підготовка до вступної кампанії у 2023 році. Зокрема, зареєстровано Порядки прийому на навчання для здобуття фахової передвищої та вищої освіти, демонстраційні варіанти тестів уже із семи предметів НМТ доступні на сайті УЦОЯО, а реєстрація для участі у тестуванні розпочалась  3 квітня. Для допомоги вступникам МОН підготувало головні кроки, які допоможуть стати студентом у 2023 році: 

 

1. Ключовий інструмент вступної кампанії 2023 року – особистий електронний кабінет вступника. 

2. ЗВО створює консультаційний центр приймальної комісії для надання допомоги вступникам під час реєстрації особистого електронного кабінету та подання заяв. Вступники можуть звернутися до консультаційного центру будь-якого ЗВО.

Реєстрація особистих електронних кабінетів розпочинається 1 липня 2023 року на вебсайті за адресою https://vstup.edbo.gov.ua/. Особисті електронні кабінети вступників працюють до 30 листопада.

3. Під час реєстрації особистого електронного кабінету вступник зазначає такі дані:

  • серію та номер документа (одного з документів) про раніше здобуту освіту (основу вступу);
  • номер, PIN-код та рік отримання сертифіката НМТ/сертифіката ЗНО/екзаменаційного листка, що був одержаний під час реєстрації на ЄВІ/ЄФВВ;
  • тип та номер (серію та номер) документа, що посвідчує особу, або реєстраційний номер облікової картки платника податків (РНОКПП) (у разі відсутності сертифікатів ЗНО/сертифіката НМТ/екзаменаційного листка ЄВІ/ЄФВВ).

4. Якщо вступник має пільги, він повинен звернутися до одного із закладів вищої освіти (ЗВО) та надати документи, що підтверджують право на спеціальні умови вступу.

Зауважимо, що у 2023 році збережено усі пільги та пільгові категорії, передбачені законами, зокрема для жителів тимчасово окупованих територій.

Вступники, які зареєстровані та перебувають на ТОТ, зможуть проходити усі процедури вступної кампанії дистанційно.

Застосування пільг для жителів особливо небезпечних територій (ОНТ) буде визначено у травні з урахуванням розвитку воєнно-політичної ситуації в Україні.

5. Скласти вступні випробування.


Вступні випробування у 2023 році: 

Для здобуття ступенів вищої освіти молодший бакалавр, бакалавр (магістр медичного, фармацевтичного та ветеринарного спрямування) на основі повної загальної середньої освіти (ПЗСО), освітньо-професійного ступеня фахового молодшого бакалавра/освітньо-кваліфікаційного рівня молодшого спеціаліста/ступеня вищої освіти молодшого бакалавра (НРК5): 

  • творчий конкурс – на мистецькі та спортивні спеціальності;
  • національний мультипредметний тест (НМТ) ー на всі інші спеціальності;
  • або співбесіди та/або розгляд мотиваційних листів – під час вступу лише на контракт зі спеціальностей, яким надається особлива підтримка (53 спеціальності та 11 спеціалізацій).

Творчі конкурси можна складати очно та/або дистанційно (за рішенням закладу освіти; для осіб, які зареєстровані та перебувають на тимчасово окупованій території – за зверненням вступника).

НМТ 2023 року відбудеться у формі комп’ютерного онлайн-тестування з трьох предметів: два предмети з основного блоку (українська мова, математика) та один предмет із додаткового блоку (історія України, або іноземна мова, або біологія, або фізика, або хімія) за вибором вступника. НМТ буде складатися вступником протягом одного дня, загальна тривалість тестування 180 хвилин, результати будуть відомі учаснику відразу після його закінчення.

Замість результатів НМТ 2023 року можна буде скористатися результатами НМТ 2022 року або ЗНО 2021 чи 2020 років.

Для громадян Республіки Польща зараховуються результати матурального іспиту з трьох предметів. 

Для здобуття ступеня вищої освіти магістра на основі ступеня бакалавра (НРК6), ступеня магістра (освітньо-кваліфікаційного рівня спеціаліста) (НРК7):

для вступу на спеціальності галузей знань 05 Соціальні та поведінкові науки, 07 Управління та адміністрування, 08 Право, 28 Публічне управління та адміністрування, 29 Міжнародні відносини:

  • єдиний вступний іспит (ЄВІ 2023 року) та єдине фахове вступне випробування (ЄФВВ 2023 року);

для вступу на спеціальність 061 Журналістика:

  • ЄВІ 2023 року та ЄФВВ 2023 року;
  • або ЄВІ 2023 року та фаховий іспит для вступників, які здобули вищу освіту ступеня бакалавра зі спеціальності 061 Журналістика в тому ж закладі вищої освіти

для вступу на інші спеціальності:

  • ЄВІ 2023 року та фаховий іспит

для вступу лише на контракт зі спеціальностей, яким надається особлива підтримка:

  • відповідно до Правил прийому можуть використовуватися тільки результати фахового іспиту та/або розгляду мотиваційних листів. 

Реєстрація на НМТ, ЄВІ, ЄФВВ 

НМТ, ЄВІ, ЄФВВ проводиться УЦОЯО у два етапи:

  • основні сесії;
  • додаткові сесії. 

Участь у НМТ може взяти особа, яка має ПЗСО або завершує її здобуття у 2023 році та зареєструвалася як учасник НМТ. 

Реєстрація для участі в НМТ передбачає:

  • створення персонального кабінету на вебсайті УЦОЯО;
  • внесення у персональному кабінеті особистих даних та інформації щодо участі в НМТ;
  • завантаження у персональному кабінеті в електронній формі (сканкопій та/або фотокопій) реєстраційних документів;
  • підтвердження у персональному кабінеті бажання взяти участь у НМТ і надсилання з використанням функціоналу персонального кабінету внесеної інформації та копій документів на обробку;
  • обробку регіональним центром наданої інформації та копій документів;
  • надання учаснику НМТ можливості сформувати Сертифікат НМТ 2023 року в персональному кабінеті.

Участь у ЄВІ, ЄФВВ може взяти особа, яка має вищу освіту ступеня бакалавра або магістра (освітньо-кваліфікаційного рівня спеціаліста), або завершує її здобуття у 2023 році та зареєструвалася – учасник ЄВІ, учасник ЄФВВ 

Реєстрація на ЄВІ та/або ЄФВВ здійснюють приймальні комісії ЗВО

6. Вступники зможуть подати до двадцяти заяв у сукупності за всіма джерелами фінансування та основами вступу, з яких не більше п’яти заяв на бюджет.

7. Для вступу на бюджет або для переведення на такі місця набрати не менше ніж 130 балів.

Конкурсний бал для вступу на бюджет або для переведення на такі місця не може бути менше ніж 130,000 балів. 

Конкурсний бал для вступу на контракт ЗВО визначає самостійно.

Конкурсний бал для вступу на основі ПЗСО та НРК5 за всіма джерелами фінансування не може бути менше ніж:

  • 150 балів для спеціальностей 221 Стоматологія, 222 Медицина, 228 Педіатрія галузі знань 22 Охорона здоров’я;
  • 140 балів (120 балів для вступу на контракт) для спеціальностей галузей знань 08 Право, 28 Публічне управління та адміністрування, 29 Міжнародні відносини, спеціальності 226 Фармація, промислова фармація. 

8. Отримати рекомендацію на навчання.

Статуси заяви в особистому електронному кабінеті вступника може набувати таких значень:

  • «Рекомендовано до зарахування (навчання за державним (регіональним) замовленням)» – вступник пройшов конкурсний відбір та рекомендований до зарахування на навчання за державним або регіональним замовленням, або
  • «Рекомендовано до зарахування (навчання за кошти фізичних та/або юридичних осіб)» – вступник пройшов конкурсний відбір та рекомендований до зарахування на навчання за кошти фізичних та/або юридичних осіб.

9. Підтвердити свій вибір в електронному кабінеті.

Особи, яким надійшло повідомлення в особистому електронному кабінеті вступника про отримання рекомендації до зарахування на місця державного або регіонального замовлення (які одержали інформацію з офіційного вебсайту закладу вищої освіти), у відповідні строки мають підтвердити вибір місця навчання в електронному кабінеті з накладанням кваліфікованого електронного підпису або особисто в закладі освіти.

10. Укласти договір про навчання із ЗВО.

Підставою для зарахування особи на навчання є підтвердження вибору місця навчання, виконання вимог до зарахування та укладення договору про навчання в ЗВО Договір про навчання може бути укладений дистанційно з накладанням кваліфікованих електронних підписів.

У разі зарахування на навчання за кошти фізичних та/або юридичних осіб додатково укладається договір між закладом вищої освіти та фізичною (юридичною) особою, яка замовляє платну освітню послугу для себе або для іншої особи, беручи на себе фінансові зобов’язання щодо її оплати.

Особи, місце проживання яких зареєстроване (задеклароване) на тимчасово окупованій території та які перебувають на ній, можуть укласти договір про навчання в ЗВО впродовж трьох місяців після початку навчання.

Приймання на навчання до вищих військових навчальних закладів, закладів вищої освіти із специфічними умовами навчання, військових навчальних підрозділів закладів вищої освіти буде проведено за власними Правилами прийому.

Виклики та реалії: ринок праці в Івано-Франківську під час війни

Вибір професії – найважливіший крок в житті людини. Це питання, до якого потрібно підійти максимально відповідально, адже важливо знайти не тільки цікаву і добре оплачувану професію, а й затребувану на ринку праці.
Ні для кого не секрет, що сьогодні ринок праці переживає період глобальних змін. Сучасний ринок праці має тенденцію до заміни фізичної роботи людини машинами і роботами. Такі масштабні зміни безпосередньо пов’язані з технологічним проривом нашого століття. Комп’ютерні технології, штучний інтелект, нанотехнології, розвиток віртуальної реальності та генної інженерії диктують нам нові затребувані професії. Багато спеціальностей витісняються сучасними технологіями, праця людини максимально автоматизується. 

Програмісти
Перша сходинка рейтингу досить передбачувана на сьогодні. Опанувати мовою програмування означає опанувати мовою, якою спілкується весь світ. Дипломовані програмісти зараз можуть знайти хорошу високооплачувану роботу в престижній компанії як в Україні, так і за кордоном.

Інженери та архітектори
Будівництво в нашій країні також «на коні» незалежно від економічної ситуації. Кваліфіковані інженери на сьогодні мають попит.

Дизайнери
Дизайнер – одна з найбільш престижних і високооплачуваних професій на сьогодні. Саме ці фахівці роблять наше життя красивішим. Поняття «дизайн» можна застосувати до будь-якого виду людської діяльності. Саме тому дана професія існує в такому розмаїтті видів: дизайнер поліграфії (створення макетів, верстка), фітодизайнер (озеленення будинків та офісів, створення зимових садів), ландшафтний дизайнер (благоустрій територій), дизайнер інтер'єрів (благоустрій квартир і офісів, підвищення функціональності і якісного рівня інтер'єрів), веб-дизайнер (створення сайтів, банерів), дизайнер одягу (втілення актуальних тенденцій моди), фуд-дизайнер (створення гарних зображень страв для різних меню і кулінарних книг), дизайнер принтів тощо.

Менеджери готельно-туристичного господарства
Менеджери готельно-туристичного господарства – є однією з найбільш перспективних спеціалізацій в аспектах працевлаштування фахівців. А менеджер з туризму – це найбільш затребувана професія в готельному та туристичному бізнесі. Варто зазначити, що в нашій країні величезний потенціал розвитку туризму. Але, на жаль, не вистачає висококваліфікованих спеціалістів. На туристичному ринку України зараз з’являється все більше міжнародних компаній, яким також потрібні достойні кадри.

Бухгалтери та аудитори
Ці професії затребувані завжди і скрізь – на будь-якому підприємстві, у будь-якій, навіть найменшій, фірмі. Щоб стати справжнім професіоналом потрібен хороший досвід, і тоді на спеціаліста може вишикуватися черга.

Юристи
Ця професія завжди вважалась престижною. Саме тому, зараз юристів немало. Юрист – це професіонал, який стоїть на сторожі закону. Відмінно розбираючись в правовій документації, він захищає інтереси громадян, які звернулися до нього за допомогою. Звичайно, так звучить тільки саме загальне визначення. Щоб стати одним з висококласних юристів потрібно старанно працювати, але, якщо це ваше справжнє покликання, нудьгувати без роботи вам не доведеться.

Менеджери з персоналу
Менеджер з персоналу – це стратег. Він повинен знайти спосіб, щоб кожен співробітник працював максимально ефективно. Головне - результат, а щоб його отримати, потрібна серйозна мотивація. Як її домогтися й пояснити працівникам, чого від них чекають - завдання менеджера з персоналу. Для цього він сам має вдатися в суть інновації й стратегію своєї компанії. Крім цього, HR-фахівці стежать за рівнем кваліфікації штатних працівників компанії й сприяють росту їхнього професіоналізму. Для чого застосовуються різні тести, тренінги й навчальні програми. Менеджери з персоналу – це висококласні управлінці, організатори та психологи.

Маркетологи
Це спеціалісти, котрі повинні вміти подати товар так, щоб потенціальний клієнт чи споживач замислився, як він раніше жив без цього. Досить непроста, але дуже популярна та затребувана скрізь професія, особливо такий напрямок, як Social Media Marketing (SMM) та контент-маркетинг.

Менеджери організаційної діяльності
Або event-менеджери, на сьогодні дуже популярна професія. Агенції, де можна реалізуватися в даній сфері, ростуть як гриби – від корпоративних свят до весіль і днів народжень.

Журналісти
Журналіст — людина, яка збирає, створює, редагує, готує та оформлює інформацію для редакції зареєстрованого засобу масової інформації, що пов'язаний з нею трудовими чи іншими договірними відносинами, — або робить це за власною ініціативою. Професія дуже популярна. Конкуренція велика. Видань зараз багато, але успішно влаштуватися важко. Щоб бути хорошим журналістом потрібно бути фахівцем у тій галузі, про котру готуєте матеріал, та, звісно ж, хист до цієї справи.

Технологи харчового виробництва
Харчування – це невід’ємна частина нашого життя, необхідна, як повітря, що приносить море задоволень, робить нас працездатними, здоровими і щасливими. Особливо професія технолога харчового виробництва затребувана у великих містах, де мешканці не мають змоги вести власне домашнє господарство. Сьогодні дана професія є однією з найбільш затребуваних на ринку праці.

 

Існує думка, що все більше жінок почнуть опановувати «традиційно чоловічі» професії, в яких будуть дуже успішними, оскільки професійність не має гендеру, віку та будь-яких інших обмежень.

Важливим напрямком для розвитку після війни має стати оборонна промисловість, вважають деякі експерти. Після війни збільшиться попит і на медичних працівників, оскільки стрес, пережитий багатьма людьми, зокрема дітьми, серйозно позначається на їхньому ментальному та фізичному здоров'ї.Отже, 

 
ТОП - 10 професій в Україні 2023може бути представлений таким чином:

Професійні військові. У зв’язку з нападом на Україну військ РФ тепер усім стало зрозуміло, що без доброї армії країні завжди загрожуватиме небезпека.

Медики, особливо кардіологи, реаніматологи, хірурги та медсестри — такі фахівці з добрими знаннями та досвідом будуть потрібні країні, і зарплата їх значно підвищиться.

Психологи. Багатьом людям, які пережили жахи війни, ще тривалий час знадобиться допомога психологів та психотерапевтів. Тому здобути нову професію або підвищити рівень вже наявної — більш ніж актуально на сьогодні й на майбутнє.

Будівельники. Найбільш потрібними будуть усі будівельні спеціальності для відновлення України після війни, а це точно справа не на один рік. Інженери, проєктувальники, архітектори, дизайнери, а також представники робочих спеціальностей (маляри, штукатури, лицювальники) завжди знайдуть собі роботу в Україні майбутнього. Також у 2023 будуть мати попит будівельники мостів та доріг.

Логісти. Щоб досягти хороших результатів у постачанні продукції, необхідних матеріалів для будівництва, ремонту, відновлення інфраструктури, продовольчого забезпечення країни, потрібна хороша логістична система. Тому фахівці цієї галузі будуть дуже потрібні після війни в період відновлення України, та й багато років після цього.
Енергетики. У ході війни не лише Україна, а і вся Європа зрозуміла, що потрібно шукати джерела своїх енергетичних ресурсів, щоб бути незалежними. Тому у сфері енергетики на країну чекає прорив, і фахівці у цій галузі будуть особливо популярними. 

Інженери, науковці, розробники у сфері оборонної промисловості завжди знайдуть роботу в Україні завтрашнього дня. Будуть потрібні приватні компанії, які зможуть якісно виконувати державні замовлення в цій галузі. Тут же знайдуть застосування й військові з досвідом ведення бойових дій.

Викладачі. Щоб побудувати Україну майбутнього, яка буде на голову вище за ту, якою вона була до війни, буде потрібна безумовно якісна освіта для здобуття висококласних фахівців у всіх перерахованих галузях. Вчителі, викладачі повернуть собі колишню престижність. А їхня робота стане бажаною та оціненою належним чином.

Молодіжна субкультура “ПВК “Редан””:Хто? Звідки? Для чого?

redan     ПВК "Редан" - це агресивна молодіжна субкультура, яка займається масовими бійками. Рух зародився в росії, де підлітки влаштовували заворушення в торгових центрах. За повідомленнями ЗМІ, 24-25 лютого було затримано близько 300 неповнолітніх. А 27 лютого рух вперше помітили в Україні.

        Утелеграмі поширювалися повідомлення із закликом брати участь у "сходках" ПВК "Редан" у Києві. Поліція підозрює, що повідомлення могли розсилатися з росії, щоб дестабілізувати ситуацію в Україні.

        Субкультура швидше за все натхненна популярним японським підлітковим Аніме Hunter x Hunter, де було бандитське угруповання “Геней Рьодан”, символами якого були павук і цифра 4.

       Члени угруповання носять чорний одяг із зображенням павуків і використовують специфічний сленг. Вони називають себе "павучками" і виступають проти футбольних фанатів, мігрантів і темношкірих. Члени ПВК "Редан" збираються у великі групи і влаштовують масові бійки з національними меншинами або представниками інших субкультур.

       Скільки саме “реданів” в Україні, невідомо. Гуртуються вони за допомогою соціальних мереж, де закликають “мститися за кожного неформала”. Зібрання цього руху, помітили майже по всій Україні. Головна мета - дестабілізація в країні, розпалювання ворожнечі, провокування конфліктів, масових бійок.

       ПВК "Редан" - далеко не перша і не єдина субкультура, яка займається бійками і хуліганством. Подібні рухи завжди були серед підлітків де є сімейні проблеми. Батькам і педагогам важливо пам'ятати, що поширення таких субкультур - це не причина, а наслідок психологічних і сімейних проблем у підлітків. Дитина з сім'ї, де її поважають і вислуховують, цікавляться її життям навряд чи зацікавиться таким агресивним рухом. Якщо підліток зацікавився ПВК "Редан" - це привід відверто поговорити з ним і допомогти розібратись. Дитина повинна відчувати, що ви її підтримка, а не ворог. Просто потрібно любити своїх дітей і вибудовувати довірчі відносини з ними.

Шановні батьки, педагоги!    

 “Будьмо пильними з нашими дітьми, підтримуймо з ними постійний зв’язок, допомагаймо їм розібратися в тому, що відбувається, де добро, а де зло.  Тільки разом ми зможемо це зупинити, приділивши увагу дітям, і не давши  злочинцям змоги маніпулювати нашими дітьми!"

З  25 листопада  до 10 грудня  включно в Ларжанському ЗЗСО проходить  

міжнародна  акція "16 днів проти насильства"

Результаты поиска изображений по запросу "16 днів проти насильства 2022"

Мета акції -  привернення уваги до проблем подолання насильства в сім’ях, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми та захисту прав жінок.

Шістнадцятиденний період кампанії охоплює наступні важливі дати:

25 листопада - Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок

1 грудня - Всесвітній день боротьби зі СНІДом або День солідарності з людьми що живуть з ВІЛ

2 грудня - Міжнародний день боротьби з рабством

3 грудня - Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями

5 грудня - Міжнародний день волонтера

6 грудня - Вшанування пам'яті студенток, розстріляних у Монреалі

9 грудня -  Міжнародний день боротьби з корупцією

10 грудня - Міжнародний день прав людини

По всій Україні діють "гарячі лінії", куди можна звернутися: Смотреть исходное изображение

  • 1578 – з питань протидії торгівлі людьми;
  • 1588 – з питань запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі та насильству дітей;
  • 0800505501 (безкоштовно зі стаціонарних);
  • 527 (безкоштовно з мобільних) – з протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів.

МИ ЗАБУЛИ, ЯК ВІДПОЧИВАТИ. ТОЖ ЯК САМЕ ЦЕ ПОТРІБНО РОБИТИ ТА НАВІЩО?

Зараз здається, ніби відпочинок чи відпустка — це щось заборонене або щонайменше неприпустиме. Бо як це — відпочивати, коли йде війна?

Тут важливо розуміти, що відпочинок потрібен усім без винятків для нормального функціонування організму (і мозку зокрема). До того ж, коли ви нормально функціонуєте, то можете зробити набагато більше, аніж лежачи на дивані не в змозі піднятися.

Сьогодні,  ми публікуємо матеріал про важливість правильного відпочинку, який написала  психологиня, співзасновниця Центру когнітивно-поведінкової терапії та експерткою проєкту «Важливо як ніколи» від INSCIENCE та ЮНІСЕФ в Україні Юлією Джежелій.

Що можна називати “повноцінним відпочинком”?

Щодня наш організм витрачає енергію для того, щоб адаптуватися до величезної кількості стресорів, які спричиняють реакції напруги (фізіологічні та психологічні реакції). За логікою відновлення енергетичного балансу ми також маємо потребу звідкись брати цю енергію, тобто відновлюватись.

Відновлення відбувається, коли людина відсторонена від стресорів за допомогою дозвілля та завдяки фізіологічним процесам, що відбуваються під час сну.

На думку науковиць Нагоскі, 42 % — це необхідна частина дня, яка нам потрібна для відпочинку, щоби функціонувати оптимально. На практиці це 10 годин на день, присвячених відпочинку в різних його формах.

Як мають виглядати “якісні 42 %”?

  • → Сон. У середньому дорослій людині потрібно від 7 до 9 годин сну щоночі.
  • → Фізична активність. За рекомендацією ВООЗ ми потребуємо приблизно 30 хв фізичної активності щоденно. Це може бути що завгодно: від швидкої ходьби до кросфіту.
  • → Соціальна взаємодія. Зустрічі з друзями/колегами/родиною, людьми зі спільними цінностями сприяють відновленню.
  • → Харчування. Споглядайте та досліджуйте їжу, ніби ви куштуєте її вперше. Усвідомлене харчування не тільки приносить більше задоволення від їжі, але також запобігає переїданню. Ідеально — насолоджуватись їжею з сім’єю чи друзями.
  • → Активне дозвілля. Це також може бути зайняття творчою діяльністю: гра на музичних інструментах, експерименти з хобі, читання книжок, прогулянки в парку тощо. Головне, щоби заняття допомагало справлятися зі стресом і додавало енергії.→

Як наша психіка сигналізує, що нам уже час відпочивати? Які попереджувальні ознаки та симптоми емоційного стресу?

Організм одразу буде сигналізувати нам, що щось пішло не так. Серед “червоних прапорців” — тимчасове відчуття перевантаження, дратівливість, соціальна замкнутість, брак енергії для нових зусиль і зниження продуктивності. Симптоми можуть бути як фізичними, психічними, так і поведінковими.

Фізичні симптоми:

  • → важкість у грудях, прискорене серцебиття або біль у грудях;
  • → біль у плечі, шиї або спині, загальний біль у тілі;
  • → головний біль;
  • → скреготіння зубами або стискання щелепи;
  • → задишка;
  • → запаморочення;
  • → почуття втоми, тривоги, депресії;
  • → втрата або набір ваги; зміни в харчових звичках;
  • → коротший або тривалий сон;
  • → шлунково-кишкові розлади;

Психічні та поведінкові симптоми:

  • → більш емоційний стан, ніж зазвичай;
  • → проблеми з увагою або запам’ятовуванням;
  • → проблеми з прийняттям рішень, розв’язуванням проблем, виконанням роботи;

Зараз люди часто кажуть, що не можуть дозволити собі відпочивати. Як впоратися з цим почуттям і як переконати себе відпочити, не відчуваючи провини?

Можемо використати техніку прийняття рішень:

  • → Напишіть аргументи (пов’язані з коротко- та довгостроковою перспективою) ”за” та “проти” відпочити та НЕ відпочивати у відпустці/вільний час.
  • → Перечитайте всі ці аргументи й прийміть усвідомлене рішення. Рішення не є ідеальними. Важливо, що це рішення усвідомлене.

Якщо ви відчуваєте провину, поставте собі кілька питань:

  • → Чи ця провина, її інтенсивність та тривалість відповідає ситуації?
  • → Дії, викликані почуттям цієї провини, будуть ефективними для мене? Які факти говорять про це?

Якщо так — діємо за провиною. Якщо ні — необхідно зрозуміти, яка думка та дія буде більш корисна.

А що каже наука про користь відпочинку?

За інформацією APA (Американської психологічної асоціації) є 4 науково обґрунтовані причини, чому відпустка та відпочинок приносить користь:

  • → Задоволеність життям. Досвід, отриманий під час відпустки, має довгостроковий вплив, оскільки сприйняття минулого досвіду в позитивному світлі може вплинути на поточний стан щастя людини.
  • → Фізичне самопочуття. Відпочинок може покращити фізичне здоров’я. Фремінгемське дослідження серця показало, що відпустка дійсно знижує ризик серцевих захворювань.
  • → Переваги для психічного здоров’я. Відпустка/відпочинок може покращити настрій, а також зменшити депресію, тривогу та стрес, віддаляючи людей від діяльності та середовища, які вони асоціюють зі стресом і тривогою.
  • → Зміцнення продуктивності. Дослідження, проведене Boston Consulting Group, показало, що професіонали, які більше відпочивали, були значно продуктивнішими, ніж ті, хто витрачав більше часу на роботу.

Якими можуть бути варіанти відпочинку?

Важливо, щоби ви мали контроль над відпочинком та відпочивали часто. Відпочинок має бути фінансово доступним та нести виключно позитивний досвід.

Декілька ідей для відпочинку на кожен день:

  • → Читати книжки.
  • → Відвідувати лекції/семінари/тренінги.
  • → Автопрогулянка.
  • → Займатися творчістю.
  • → Робити приємності близьким людям.
  • → Думати про щось хороше в майбутньому та планувати.
  • → Грати в настільні ігри.
  • → Дивитися веселі та добрі фільми.
  • → Вирішували головоломки чи кросворди.
  • → Гуляти з тваринами (домашніми або з притулку).
  • → Співати.
  • → Консервувати/заморожувати продукти.
  • → Вивчати місто на прогулянці.
  • → Займатися рукоділлям.
  • → Робити макіяж.
  • → Займатися садівництвом.
  • → Слухати звуки природи.
  • → Дивитися на небо.
  • → Танцювати.
  • → Фотографувати.
  • → Збирати гриби, ягоди, цікаві камінці, цілющі трави тощо у безпечних місцях.
  • → Допомагати комусь, хто потребує  допомоги.
  • → Слухати жарти.
  • → Милуватися пейзажами.
  • → Готувати та їсти смачну/особливу/нову їжу.
  • → Покращувати  здоров’я.
  • → Відвідати музей або виставку.
  • → Вчитися робити щось нове чи вчити когось.
  • → Щиро казати добрі слова.
  • → Думати про людей, які подобаються.
  • → Їздити верхи.
  • → Брати участь у соціальній діяльності.
  • → Ходити по траві, листю, піску, гальці.
  • → Зустрічатися з друзями.
  • → Бути на самоті чи в тиші.
  • → Молитися чи медитувати.
  • → Ходити в кафе.
  • → Робити експерименти або іншу наукову роботу.
  • → Писати щоденник.
  • → Слухати музику.
  • → Відвідувати бібліотеку.
  • → Кататися на велосипеді.
  • → Писати листи, листівки, записки.
  • → Розмовляти про хобі чи особливі інтереси.
  • → Посміхатись людям.
  • → Робити будь-що з дітьми.

19 жовтня в Україні вдруге відзначають День відповідальності людини на державному рівні. Цей день Верховна Рада України запровадила у 2021 році з ініціативи Фонду родини Богдана Гаврилишина.Результаты поиска изображений по запросу "богдан гаврилишин"

Всеукраїнський День відповідальності людини – державне свято України, яке, починаючи з 2021 року, відзначатиметься щороку 19 жовтня у день народження Богдана Гаврилишина, автора «Декларації відповідальності людини». Метою відзначення поширення цінностей відповідальності в українському суспільстві, а також вшанування пам’яті видатного українця.

Смотреть исходное изображение

З кінця лютого 2022 року наша держава живе в стані повномасштабної війни. Відтоді українське суспільство проходить безліч трансформаційних процесів, учиться взаємодіяти, оперативно реагувати на виклики нової реальності. Відбувається зростання сильної самосвідомої нації, яка попри надскладні часи, дорослішає, мудрішає та розвивається. Відповідальність сьогодні стає фундаментом усіх дій, що спрямовані на боротьбу та перемогу України. Ці дії йдуть від людини до людини і як зернятка соняха, засіюють нашу землю, щоб на ній проростало життя. Саме про життя і про людей, які за нього борються, і є День відповідальності людини.

Відповідальність за близьких, за себе, за свою родину і країну у кожній нашій дії. Росте і примножується, а значить переможемо!

В Україні розпочинається "Місяць кібербезпеки!

Цього року ця подія - особливо важлива: в нашій дежаві йде війна, ворог намагається знищити нас не тільки танками й снарядами, ракетами, а й атакуючи в кіберпоросторі. Під "прицілом" ворожих хакерів соціальні мережі, ютуб - канали.Зараз в інтернет просторі дуже багато фейкової, недостовірної,  інформації. Наше спільне завдання - вміти протистояти ворожій пропаганді, сформувати критичне мислення у підростаючого покоління, навчити їх відрізняти фейк від правди.

Результаты поиска изображений по запросу "фейк це"

Що таке "фейк"? Фейк - це підробка, в самому широкому сенсі. Англійське слово Fake вимовляється як «фейк» і перекладається «підроблений, фальшивий». Воно може також бути і дієсловом: to fake passion (зображати підроблену пристрасть) або іменником it’s a fake (це підробка).

Кого і що сьогодні називають «фейк»:

1) Фотографії, підроблені в фотошопі, а іноді й відеоролики, змонтовані в відеоредакторі, або зняті зовсім в інший час і в іншому місці.

2) Фальшиві новини, які не всі здатні відрізнити від правди (те, що раніше називалося «газетними качками», а сьогодні іноді іменується «вкинути»).

3) Сторінки в соціальних мережах, створені від імені інших (як правило, відомих) людей.

Зараз в Україні майже 23 млн користувачів інтернету, питання безпеки в мережі більш ніж актуальне. У цьому контексті турбота про дітей набуває більших масштабів.

Якщо раніше треба було говорити з дітьми та підлітками про їх безпеку поза домом тощо, то вже давно має сенс застерігати їх від негараздів під час перебування в Інтернеті.

Основні правила безпечної поведінки в Інтернеті для підлітків

  • Небажано розміщувати персональну інформацію в Інтернеті. Персональна інформація – це ваше повне ім’я, прізвище, номер мобільного телефону, адреса електронної пошти, домашня адреса, фото з вами, членами вашої родини, друзями.
  • Якщо ви публікуєте фото чи відео в Інтернеті, їх може подивитися кожен. Зважайте на це.
  • Не відповідайте на спам (небажану електронну пошту).
  • Не відкривайте файли, які надіслали невідомі вам люди. Ви не можете знати, що насправді міститься у цих файлах – там можуть бути віруси або фото, відео з «агресивним» змістом.
  • Пам’ятайте, що віртуальні знайомі можуть бути не тими, за кого себе видають.
  • Якщо поруч з вами немає когось із дорослих, яким ви довіряєте і які можуть вас захистити, не зустрічайтесь в реальному житті з людьми, якими ви познайомились в Інтернеті. Якщо ваш віртуальний друг справді той, за кого себе видає, він спокійно зреагує на вашу турботу про власну безпеку.
  • Ніколи не пізно розповісти дорослим, якщо вас хтось образив.
  • Якщо хтось говорить вам, надсилає вам, або ви самі віднайшли у мережі щось, що бентежить вас, не намагайтеся розібратися в цьому самостійно. Зверніться до батьків або вчителів – вони знають, що треба робити.
  • Не відкривайте листи електронної пошти, файли або Web-сторінки, отримані від людей, яких ви реально не знаєте або не довіряєте.
  • Нікому не давайте свій пароль, за виключенням дорослих вашої родини.
  • Завжди дотримуйтесь сімейних правил Інтернет-безпеки: вони розроблені для того, щоб ви почували себе комфортно і безпечно у мережі.
  • Ніколи не робіть того, що може коштувати грошей вашій родині, окрім випадків, коли поруч з вами батьки.
  • Пам’ятайте, що в Інтернеті ти спілкуєшся з людиною.
  • Відстоюйте свою точку зору, але не ображай своїх співрозмовників.
  • Дотримуйтесь етики спілкування. Завжди будьте ввічливими у електронному листуванні, і ваші кореспонденти будуть ввічливими з вами.
  • У електронних листах не застосовуйте текст, набраний у ВЕРХНЬОМУ РЕГІСТРІ – це сприймається у мережі як крик, і може прикро вразити вашого співрозмовника.
  • Не розсилайте листи з будь-якою інформацією незнайомим людям без їхнього прохання – це сприймається як “спам”, і звичайно засмучує користувачів мережі.
  • Завжди поводьтеся у мережі так, як би ви хотіли, щоб поводилися з вами!

Смотреть исходное изображение

З 26.09.2022 р. в Ларжанському ЗЗСО стартує

Всеукраїнський тиждень протидії булінгу!

Смотреть исходное изображение

Результаты поиска изображений по запросу "відповідальність за вчинення булінгу"

Смотреть исходное изображение

Смотреть исходное изображение

Пропоную до вашої уваги

інфомацію за дуже актуальною темою сьогодення.

Сподіваюсь, що ці тези будуть для Вас корисними

«Несправедливість досягається двома способами: або насильством, або обманом» Марк Тулій Цицерон

Відповідно до дослідження ЮНІСЕФ:

 67% дітей в Україні у віці від 11 до 17 років стикалися з проблемою булінгу;

 24% дітей стали жертвами булінгу;

 48% дітей нікому не розповідали про випадки булінгу;

 44% школярів були спостерігачами булінгу, але ігнорували його, бо їм було страшно за себе;

 більшість дітей булять за те, що вони виглядають, говорять, думають не так, як інші діти. 

А що говорить закон?

НОРМАТИВНО-ПРАВОВА БАЗА:

 Закон України від 18.12.2018 року № 2657-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню)» (набув чинності 19.01.2019);

 Закон України «Про освіту» 5 вересня 2017 року № 2145-VIII;

 Кодекс України про адміністративні правопорушення;

 Цивільний кодекс України;  Кримінальний кодекс України

Булінг - дії учасників освітнього процесу, які полягають у психологічному, фізичному, економічному чи сексуальному насильстві. Такі дії вчиняються стосовно дитини чи дитиною стосовно інших учасників освітнього процесу, внаслідок чого може бути заподіяна шкода психічному чи фізичному здоров’ю потерпілого. Булінг може здійснюватись також із застосуванням засобів електронних комунікацій (кібербулінг) (стаття 1 Закону № 2145-VIII)

Смотреть исходное изображение

Смотреть исходное изображение

Чим конфлікт відрізняється від булінгу? Спробуємо розібратися.

Смотреть исходное изображение

Отже, конфлікт- це ще не булінг!

Якщо ви стали свідком булінгу або жертвою, Ви можете скористатися телефонами довіри.

ЗУПИНИМО БУЛІНГ РАЗОМ!

Смотреть исходное изображение

Шкільна освіта в умовах воєнного стану

(інформація МОН України)

КОРИСНІ МАТЕРІАЛИ ДЛЯ ПЕДАГОГІВ, УЧНІВ ТА БАТЬКІВ

Стартував проєкт психологічної підтримки ПОРУЧ. Його запустили ЮНІСЕФ, МОН, Український інститут когнітивно-поведінкової терапії та Всеукраїнський громадський центр «Волонтер».Це – групи психологічної підтримки для підлітків і батьків, чиє звичне життя зламала війна. Психологи готові допомагати офлайн і онлайн, щоб досвід громадян України не залишився непереборною травмою на все життя. Онлайн-зустрічі відбуватимуться в ZOOM. Участь у групах безоплатна. 
Експерти ЮНІСЕФ підготували поради, як підтримати дітей у стресових ситуаціях та допомогти їм подолати тривогу та страх. Що батькам потрібно говорити та робити, аби дитина почувалася спокійно, як піклуватися про себе і дитину – читайте за посиланням
Телеграм-канал «Підтримай дитину», створений педагогами та психологами, збирає дитячі малюнки, вірші та інші результати дитячої творчості, присвячені Україні та нашим Збройним силам.Засновники каналу просять долучатися до створення малюнків, віршів та інших доробок, а також надсилати фото, відео та тексти. Водночас педагоги звертають увагу, що такі творчі роботи мають значний терапевтичний ефект, дозволяють дітям проявити свої почуття та боротися з травматичним стресом. Всі матеріали також можна знайти на Instagram-сторінці проєкту. 
Що таке перша психологічна допомога? Як толерантно надавати першу психологічну допомогу людям, які пережили кризову ситуацію? Як керувати стресом і бути витривалим? За посиланням – кілька корисних посібників від міжнародних партнерів МОН, які допоможуть відповісти на ці запитання та зміцнити ментальне здоров’я.

Порадник школяра з розв'язання конфліктів

СПОСОБИ РОЗВ’ЯЗАННЯ КОНФЛІКТІВ

Дізнаєшся про способи розв’язання конфліктних ситуацій, переваги конструктивного розв’язання конфліктів

Пригадай

Чому важливо керувати емоціями?

Ти постійно спілкуєшся з оточуючими. Уміння спілкуватися важливе для розв’язування проблем. Повага до думок і поглядів одне одного ніколи не призведе до конфліктної ситуації. Якщо конфлікт усе-таки виник, намагайся розв’язати його конструктивно. Спробуй обговорити ситуацію, виявити розбіжності. І головне – спокійно пошукати рішення.

СПОСОБИ РОЗВЯЗАННЯ КОНФЛІКТІВ

Обираючи конструктивний спосіб розв’язання конфлікту, застосовуй алгоритм прийняття зважених рішень

СПОСОБИ РОЗВЯЗАННЯ КОНФЛІКТІВ

Під час конфліктної ситуації можна:

СПОСОБИ РОЗВЯЗАННЯ КОНФЛІКТІВ

Розв’язати, а іноді й попередити конфлікт допоможуть упевнена поведінка, керування емоціями, уміння розуміти співрозмовника.Розуміння думок і поглядів оточуючих не призводить до конфліктних ситуацій. Якщо конфлікт усе-таки виник, розв’язувати його потрібно конструктивним шляхом. Застосовувати навички самоконтролю, поважати співрозмовника. Уміти попереджати виникнення конфліктних ситуацій.

Шість кроків розв’язання конфліктів

Уміння розв’язувати конфлікти – ознака зрілої особистості. Ти можеш сказати, що й серед дорослих багато тих, хто розв’язує свої проблеми погрозами, сварками чи кулаками. Та це означає лише те, що не кожна доросла людина є зрілою особистістю.

Ознайомтеся з алгоритмом конструктивного розв’язання конфліктів, що складається з 6 кроків.

ЯК ВЛАДНАТИ КОНФЛІКТ

ЯК ВЛАДНАТИ КОНФЛІКТ

Для успішного розв’язання конфліктів треба володіти багатьма життєвими навичками: самоконтролю, уміння слухати і говорити, висловлювати свої почуття, рахуватися з почуттями опонента. Допоможуть і деякі особисті якості: відповідальність, толерантність, почуття гумору.

Допомога онлайн.

Сервіси, які допоможуть українцям під час війни

Від початку війни багато спеціалістів почали надавати свої послуги безоплатно для українців. Зараз усі, кому потрібна юридична консультація, психологічна чи гуманітарна допомога, можуть отримати її безоплатно. Зібрали для вас кілька корисних посилань:

Консультант (https://consultant.net.ua/) — застосунок, завдяки якому можна отримати безоплатну юридичну консультацію від професійного юриста, адвоката або бухгалтера в онлайн-режимі. Завантажуйте «Консультанта» на смартфон та отримуйте відповіді від спеціалістів на запитання за кілька кліків.

WE4UA (https://we4ua.com/). Волонтерський рух надає безоплатну юридичну допомогу українським біженцям, що змушені були виїхати за кордон та потребують допомоги.

Психологічна допомога українцям під час війни (https://t.me/PsihologDopomogaWarInUa_2022). Група в Telegram для безоплатної психологічної допомоги українцям, які відчули на собі жахіття війни в Україні у 2022 році.

Needhelp (https://needhelp.com.ua/) — портал для найбезпечнішого пошуку гуманітарної та волонтерської допомоги. Онлайн-платформа дасть змогу швидко та безпечно об'єднувати тих, кому терміново потрібна допомога, та тих, хто готовий допомагати.

Безпека: довідник (https://t.me/DovidkaInfo_bot) — це чатбот, який допоможе підготуватися до найрізноманітніших екстрених ситуацій під час війни: як залишатися на зв'язку, вижити в полоні та як вберегти себе під час обстрілів.

Діліться добіркою з тими, кому необхідна допомога та бережіть одне одного. Все буде Україна

Психологічна допомога та підтримка під час війни: добірка порад та рекомендацій

Війна виснажує нас фізично та психологічно. Попри те, що наша психіка здатна адаптуватися під будь-які складнощі, кожен день бойових дій у рідній країні пережити надзвичайно складно. У цей непростий час варто підтримувати себе, рідних та близьких. Це життєво необхідно для того, щоб зберегти здоров’я – фізичне та психологічне.

«Діти у місті» зібрали добірку порад від профільних організацій та психологів, які допоможуть триматися та зберігати спокій.

Як допомогти собі?

Щоб допомагати своїм близьким та країні, важливо самому залишатися в ресурсі. Щоб зберігати життєву енергію, вам необхідно:

  • достатньо спати (якщо треба, приймаємо заспокійливе),
  • п’ємо воду,
  • робимо паузи від новин,
  • відкидаємо жаль за втраченим майном, ми обов’язково все відбудуємо,
  • не перестаємо мріяти й планувати, що зробимо після війни,
  • знижуємо стрес обіймами та гумором, взаємодіємо з тваринами,
  • підтримуємо близьких словами «Я тебе люблю».

Як пережити кризу та зберегти спокій

Міністерство охорони здоров’я України опублікувало низку рекомендацій щодо того, як діяти під час кризових станів.

Photo: МОЗ

Photo: МОЗ

Photo: МОЗ

Photo: МОЗ

Photo: МОЗ

Photo: МОЗ

Photo: МОЗ

Читайте також: Як зберегти життя в місті, де йдуть бойові дії: пам'ятка

Як допомогти та підтримати дітей

Психологічна підтримка дітей у воєнний час надзвичайно важлива, адже дітям необхідно відчувати себе у безпеці. Щоб підтримувати їх, керуйтеся наступними порадами.

Говоріть з дитиною

Обговорюйте з дітьми їхні почуття, спостерігайте за поведінкою та реакцією на страшні події. Постійно нагадуйте, що вони під вашим захистом. До того ж, вас захищають найсміливіші воїни. Якщо є можливість, нехай дитина робить щось руками – ліпить, малює або складає конструктор.

Будьте поруч

Надавайте дітям підтримку, у тому числі у вигляді обіймів. Намагайтеся робити щось разом, приділяйте їм більше часу, ніж раніше.

Контролюйте себе

Коли дорослі втрачають самоконтроль, це дуже впливає на дітей. Вони можуть злякатися та замкнутися. Більшість дорослих зараз відчувають страх, біль, злість та утому. Намагайтеся тримати себе в руках. Хоча б, коли діти поруч з вами.

Не забувайте про режим

Намагайтеся, наскільки це можливо, дотримуватися режиму та пам’ятати про сімейні ритуали. Вкладайте дитину спати в той самий час, як вкладалися раніше. Не забувайте про повноцінні прийоми їжі. Навіть, якщо ви знаходитеся у бомбосховищі, читайте дітям казки перед сном, якщо робили це раніше.

Скористайтеся нашим каталогом з українськими казками.

Не забувайте про ігри

Найкраща терапія під час складних життєвих обставин – це ігри. Давайте дитині можливість гратися, дивитися мультфільми, бігати та стрибати. Дозвольте дітям брати з собою в укриття улюблену іграшку.

Підтримуйте один одного

Постійно підтримуйте дітей. Говоріть, які вони хоробрі, як добре вони справляються з ситуацією, як вправно допомагають дорослим. Обов’язково розповідайте про перемоги ЗСУ, щоб діти вірили в світле майбутнє.

"Діти у місті" зібрали всю інформацію про допомогу українцям в один каталог. Ця інформація може вам знадобитися.

Психологія воєнного часу

Під час воєнних дій війна оселяється всередині кожного з нас. Настрій людей у цей непростий час дуже важливий, адже від нього залежать настрої в тилу та підтримка наших захисників.

Під час війни настрій населення постійно змінюється – від оптимізму та натхнення до страху та паніки. Коли стається щось жахливе, люди діють по програмі виживання. Вони діють швидко та планують своє життя лише на кілька годин. Після того, як шок проходить та повертаються базові емоції, людина може піти у страх та відчай, або ж відчути сильну ейфорію.

Втім, ейфорія не може тривати довго, адже ресурси психіки обмежені, тому настрій поступово починає погіршуватися. Якщо ви знаєте про коливання настрою та циклічність цих коливань, вам простіше буде переживати емоційні ями, під час яких особливо гостро відчувається страх та відчай.

Photo: з вільних джерел

Психологи зазначають, що будь-який стан не може тривати вічно. Організм не може занадто довго переживати страх чи тривогу, тому буде шукати можливість впоратися з цим. Важливо пам’ятати, що почуття провини, яке ще називають «синдромом вцілілого» притаманне багатьом людям, які зараз перебувають у безпеці. Провина здатна сильно деморалізувати суспільство, тому треба усіляко з нею боротися. Адже, коли в тилу затоплює провина, людина перестає нормально працювати, і не може допомагати оточуючим.

Photo: з вільних джерел

Photo: з вільних джерел

Як допомогти собі в цьому стані:

  1. Ви маєте право на сум, дозвольте прожити це горе.
  2. Робіть заспокійливі ритуали з минулого звичного життя.
  3. Будьте корисними навіть за кордоном (займайтеся волонтерством, консультуйте, інформуйте та допомагайте).
  4. Ставте нові цілі (нова робота, виховання дітей, отримання нових знань).

Чого робити не можна:

  1. Топити біль в алкоголі або наркотиках.
  2. Обмежувати себе у їжі або переїдати.
  3. Нехтувати своїми зусиллями для порятунку.

Варто зазначити, що будь-який біль чи горе рано чи пізно мине. Кожен переживає втрату в своєму темпі, та з часом зможе жити без болю.

Зараз немає неважливої роботи, немає неважливих людей. Кожен має робити те, що вміє найкраще, і допомагати так, як може.

Очікування

Розчарування, страх та відчай виникають тоді, коли не здійснюються очікування. Психологи радять не очікувати, що війна завершиться швидко. Найкраще для психіки – звикнути до нових реалій. Якщо ж постійно чекати швидкого завершення цього жаху, можна впасти у відчай.

Найкраще, що можуть зробити українці, - вірити в перемогу, але не чекати її, а працювати і жити далі.

Щоб підготуватися до можливих втрат, треба на декілька хвилин уявити найгірше, що може трапитися. Уявіть свої емоції та подумайте, що будете робити в цьому випадку. Навчитися приймати жахливе не так просто, однак це допоможе в майбутньому пережити ці втрати.

Спеціалісти закликають: «Продовжуйте жити!».

Заведіть традиції та виконуйте щоденні рутинні справи. Це допомагає справлятися зі стресом та відволікатися від того, що відбувається у країні.

Шановні ВИПУСКНИКИ!

У цей складний для країни час Ви на порозі самостійного життя та самовизначення!

Пропоную Вам декілька порад щодо професійного визначення!

Смотреть исходное изображение

Щороку перед випускниками постає проблема вибору майбутнього. Саме майбутнього, тому що від правильності обраного шляху, залежить багато в чому те, як складеться життя потім. Як визначити свою майбутню професію? Чи можна покладатися тільки на опис професії, як на відправний пункт у рішенні йти вчитися за цією спеціальністю? Як вибрати професію, щоб не викинути на вітер 5 років навчання у вузі? Такі питання ставить собі мало не кожен випускник. Поради батьків і друзів можуть виявитися й корисними, і шкідливими одночасно, тому що вони, звичайно, можуть допомогти вибрати «напрямок руху», але що буде потім, якщо зроблено помилковий вибір? Вподобана професія виявляється на практиці зовсім не такою привабливою при “погляді зсередини”. Деякі молоді люди взагалі не замислюються про те, що конкретно робить, приміром, менеджер з управління, чи експедитор, а йдуть за гучною назвою спеціальності.

У процесі вибору професії необхідно враховувати багато факторів:

  • Почніть шукати серед тисяч професій свою якомога раніше – більше часу залишається на обдумування свого рішення.
  • Необхідно враховувати свої схильності та здібності до певних видів діяльності, які заняття вам приємні. Наприклад, ви прекрасно малюєте, закінчили художню школу, або маєте математичні здібності.
  • З’ясувати, що ви знаєте про професію яку вибрали, або чим хотіли б займатися загалом. Переконатися в тому, щоб одержана інформація про професію не була односторонньою, неповною.
  • Спробувати попрацювати під час практики, канікул. Перспектива заробітку і можливість спробувати свої сили дасть впевненість у власних силах, можливість відчути свою самостійність, підготує до прийняття важливих рішень.
  • Одним з факторів при виборі справи життя має бути стабільний соціальний попит на професію. Чи актуальна соціальна потреба у тому чи іншому виді діяльності, а також прогноз динаміки попиту на професіоналів у майбутньому.

Вибір професії – це перш за все ваш вибір. Обираючи професію, ви обираєте не тільки спосіб, яким ви зароблятимете на життя, але і спосіб життя. Легковажний вибір “хліба” тільки за зовнішніми проявами, без урахування внутрішніх вимог, обмежень і різного роду зобов’язань – це експеримент, який може обійтися дуже дорого не тільки вам, але й оточуючим. А відповідальність ляже тільки на ваші плечі.

Шановні колеги, учні та батьки!

Поради для підлітків "Як убезпечити себе під час війни"

РЕКОМЕНДАЦІЇ щодо виявлення та реагування на випадки жорстокого поводження з дітьми в умовах воєнного стану      ttps://content.e-schools.info/schoollarganka/library/РЕКОМЕНДАЦІЇ_Лист_Проект__18652-1-22.pdf 

Шановні колеги, учні та батьки!

ЯК ДІТИ РІЗНОГО ВІКУ РЕАГУЮТЬ НА СТРЕС ТА СПРИЙМАЮТЬ КРИЗОВУ СИТУАЦІЮ

Діти 0-3 років: у цьому віці діти відчувають дратівливість, плачуть, можуть проявляти надокучливу або агресивну поведінку та бояться незрозумілих звуків, криків, різких рухів і потребують фізичної близькості батьків. Тому їм насамперед потрібно забезпечити присутність батьків та їхній тактильний контакт.

Діти 4-6 років: часто відчувають безпорадність та безсилля, страх розлуки, у своїх іграх можуть відбивати аспекти ситуації, відмовлятися визнавати ситуацію та заглиблюватися в себе й не бажати спілкуватися з однолітками та дорослими. Вони потребують насамперед безпеки, тому батькам слід заспокоїти дитину, що і вона, і самі батьки в безпеці.

Діти 7-10 років: можуть відчувати провину, неспроможність, злість, фантазії, в яких дитина бачить себе “рятувальником”, “зацикленість” на подробицях події. Дитина боїться втратити звичне та боїться смерті, досить добре розуміє загрозу, може переживати страх і думає про майбутнє. Тому батькам потрібно обговорювати з дитиною події та переживання і забезпечити їй безпеку та звичний спосіб життя (ігри, спілкування з друзями тощо).

Діти 11-13 років: відчувають дратівливість, страх, депресію, можуть поводитися агресивно та не приймати правила. Вони бояться втратити життя, близьких, будинок, звичний спосіб життя. У цьому віці діти розуміють, що відбувається, прогнозують майбутнє, але мінімальний власний досвід викликає тривожність. Батькам можна відкрито говорити про свої переживання, страхи та допомагати дітям відтворювати соціальні зв’язки. 

Діти 14-18 років: проявляють небезпечну поведінку, можливі суїцидальні думки та прояви аутоагресії, реакції, що нагадують реакції дорослих. Бояться втратити себе, своє місце, життя, близьких. Можуть радикально сприймати ситуацію, адже підліток тільки стає на ноги, а звичний світ зруйнувався. У цьому віці дорослим важливо не вимагати від підлітка брати на себе роль дорослого. З підлітком слід ділитися досвідом, розмовляти, допомагати знизити емоційне напруження.

Поясніть підлітку, що всі почуття та реакції зараз природні, а все, що зараз відбувається – це тимчасово, не на все життя. Щоб допомогти підлітку зменшити емоційне напруження – спрямовуйте його активність та емоції на конкретні дії.

Психологи звертають увагу, що практично у всіх дітей, особливо молодших, зараз спостерігається певний регрес – діти капризують, не виконують домовленості, втрачають деякі навички.

Це абсолютно нормально, й у цій ситуації батькам не треба лякатися такої поведінки дітей. Перш за все дорослим потрібно забезпечити “завдання виживання” – заспокоїти дитину тощо. При нормалізації умов можна буде працювати над відновленням.

Для того, щоб стан дитини якнайшвидше стабілізувався, психологиня Світлана Ройз радить дорослим постійно відповідати на запитання дітей, адже діти потребують пояснень. Ці запитання повторюватимуться кілька разів, але відповідати на них потрібно весь час, коротко та без подробиць. Дитина не має бути присутня при перегляді новин та розмовах про смерть і вибухи. Їй важливо чути слова: «Зараз ми в безпеці» (коли дійсно у відносній безпеці). Наскільки це можливо – потрібно відновити розклад дня й те, що було звичними діями в сім”ї.

Також дітям потрібно грати та комунікувати з іншими дітьми, адже гра – це природний механізм стабілізації. Абсолютно нормально, коли дитина грає в одну гру з зацикленим сюжетом, якщо повертається до тих ігор та мультфільмів, у які грала та котрі дивилася кілька років тому – так вона намагається повернутися до того стану й часу, коли була в безпеці.

ЩО РОБИТИ ДОРОСЛИМ, ЩОБ ЗАСПОКОЇТИ І ПІДТРИМАТИ ДИТИНУ

  1. ГОВОРІТЬ ІЗ ДИТИНОЮ, ЗАЛИШАЙТЕСЯ СПОКІЙНИМ ПІД ЧАС РОЗМОВИ

Психологиня Катерина Гольцберг на своїй сторінці в мережі Facebook радить обов’язково поговорити з дитиною про ситуацію, що відбувається. Говорити з дитиною варто дорослому, який найбільше зберігає спокій. Перед тим, як говорити з дитиною, дорослому самому слід заспокоїтися, щоб не завдати шкоди дитині.

Як дорослим заспокоїти себе – читайте далі в підрозділі про дії під час панічної атаки.

Якщо спілкуєтеся з підлітком – також дуже важливо навчати його, де шукати перевірену інформацію, та ділитися джерелами для її пошуку. Адже, як пояснює психологиня, під впливом стресу підліткам, які зазвичай гарно знаходять інформацію в Інтернеті, зараз складно відшукати перевірену інформацію про все, що відбувається та зрозуміти ситуацію, оскільки емоції пригнічують неокортекс (ту частину мозку, яка “відповідає” за логіку).

2. ДЕМОНСТРУЙТЕ НАДІЙНІСТЬ

Дорослому потрібно продемонструвати надійність: варто сказати дитині, що ви зробите все, щоб захистити себе і її від небезпеки, й що наша армія на варті та дасть відсіч. Для дитини до підліткового віку свої слова про захист і безпеку можна підкріпити обіймами. Підлітки ж, навпаки, можуть сприймати обійми, як слабкість. 

3. ОБГОВОРЮЙТЕ З ДИТИНОЮ ПРАВИЛА “ЦИВІЛЬНОЇ ОБОРОНИ”

Слід пояснити дитині, що зараз дуже важливо слухатися старших – вчителя, батька, маму, не сперечатися з дорослими та слідувати за тим, хто відповідальний за безпеку.

Також домовтеся та навчіть дитину, де вона може зустрітися з вами або іншими родичами, де переховуватися, якщо буде втрачено мобільний зв’язок. 

4. ГРАЙТЕ ІГРИ, ВИКОНУЙТЕ З ДИТИНОЮ ЗАСПОКІЙЛИВІ ВПРАВИ

Дитяча психологиня Світлана Ройз звертає увагу, що під час стресу ігри дітей можуть бути трохи “регресивними”, тобто старші діти можуть знову грати в ігри для малечі. Можна ліпити з пластиліну, окреслити навколо себе коло безпеки з нитки,  рвати на дрібні шматки папір, «Видихнути хмаринку» (уявити, що вдихнули хмаринку і видихнути її зі звуком, можна з грозою і блискавкою, тупотіти при цьому ногами) тощо. Також можна грати настільні ігри, малювати, грати у слова, ігри в телефоні, в яких залучене просторове сприйняття (наприклад, Тетрис).

Докладний перелік ігор в укритті, які рекомендує психологиня, можна прочитати тут.

5. ВИКОНУЙТЕ ВПРАВИ ПРИ ПАНІЧНІЙ АТАЦІ

Міжнародний фонд ЮНІСЕФ на своїй Фейсбук-сторінці опублікував поради Світлани Ройзяк діяти при панічній атаці.

Ви та ваша дитина можете робити такі вправи на вибір:

  • покласти руку на живіт, приблизно на 3 пальці нижче сонячного сплетіння та постукати по цьому місцю 
  • потерти кінчик носу
  • надавити не сильно на очні яблука з двох боків
  • якщо є, де лягти, – лягти на спину і зробити рухи ногами, як на велосипеді
  • сконцентруватися на диханні – одну руку скласти, як човник і накрити нею губи, іншу руку – покласти на живіт. Видих – рука йде вниз до грудей, вдих – рука підіймається до рота
  • змащувати губи, полоскати рот водою
  • витягувати якомога далі язика – ніби намагаючись торкнутися грудної клітини
  • подивитися вправо, не повертаючи голови, – якомога далі на 15-20 секунд, потім перевести погляд прямо, потім подивіться вліво – якомога далі, потім знову прямо
  • розтерти тіло
  • розтерти точку між підмізинним (четвертим) пальцем та мізинцем – там знаходиться точка паніки 
  • покласти руки на ребра, відчути, як вони при диханні розширюються, підіймаються
  • розтерти руки, прикласти до нирок.

6. “ЗАЙМІТЬ” ЧИМОСЬ АУДІАЛЬНИЙ КАНАЛ ДИТИНИ

Світлана Ройз пояснює, що під час звуку сирен у дитини в особливому навантаженні перебуває аудіальний канал сприймання, тому його потрібно чимось “зайняти”. Для цього можна співати хором, горланити кричалки проти утіпутіна і російської армії, слухати в навушниках аудіоказки та музику, взяти з собою гітару та влаштувати для всіх концерт.

7. ЩЕ КІЛЬКА РЕЧЕЙ, ЯК МОЖНА ВІДВЕРНУТИ УВАГУ ДИТИНИ

  • Обіймайте дитину, жартуйте з нею. 
  • Поїть дитину теплими напоями, годуйте її чимось смачненьким. 
  • Виконуйте разом із дитиною рутинні справи.
  •  Вмикайте мультики, серіали, розповідайте казки, історії, читайте дітям вголос.

8. ПОЯСНЮЙТЕ ДИТИНІ ПРО ВАЖЛИВІСТЬ БУТИ ЗІБРАНИМИ ТА ДОПОМАГАТИ ОДНЕ ОДНОМУ

Психологиня Світлана Ройз пише, що

необхідно пояснити дитині складність ситуації, пояснити, що сталося те, чого ми боялися, тому важливо бути зібраними та допомагати одне одному.

9. ДОВІРТЕ ДИТИНІ ПОСИЛЬНЕ ДЛЯ НЕЇ ВІДПОВІДАЛЬНЕ ЗАВДАННЯ 

Світлана Ройз радить покласти на дитину відповідальність, яка їй до снаги – наприклад, доручити дитині завдання слідкувати за іграшкою.

Наші психологи також рекомендують доручити дитині певну функцію чи роль. Наприклад, можна попросити дитину створити казку про якогось персонажа,  уявити себе журналістом та провести репортаж із події тощо.

Прийом відповідального завдання, ролі чи функції можна застосовувати й для саморегуляції дорослих.

10. ДОЗВОЛЯЙТЕ ДИТИНІ ВИВІЛЬНЯТИ НЕНАВИСТЬ ТА ЗЛІСТЬ

Психологиня Вікторія Горбунова пояснює, що зараз і для дорослих, і для дітей виявляти злість (ненавидіти, лаятися, кричати) – це здорова реакція. Тому дорослим потрібно  дозволяти собі й близьким, зокрема й дітям, це робити. Це варто робити  в ігровій формі. Можна застосовувати гру “Злий бобер” (придумати злу тваринку і поводитися так, як, на нашу думку, може себе вести ця тваринка. Потім перетворитися на добру тваринку. Потім – на людину) або кричати в “мішечок для криків” або стаканчик. Але після вивільнення ненависті та злості слід перемкнутися на щось добре і позитивне: на обійми, теплий чай, добрі слова одне одному. 

Сльози та плач – теж нормально в цій ситуації, тому

дайте дитині виплакатися. Після емоційного вивільнення дитині буде легше заснути

КУДИ МОЖНА ЗВЕРНУТИСЯ ЗА ПСИХОЛОГІЧНОЮ ПІДТРИМКОЮ

Національна психологічна асоціація з початком військових дій силами небайдужих людей зібрала психологічний консультативний центр для тих, хто переживає паніку, тривогу та постійний стрес. Щоб звернутися за допомогою до центру – треба заповнити анкету.

Бот першої психологічної допомоги із порадами психологічної підтримки для себе та щоб підтримати інших.

Також Міністерство освіти і науки України з сертифікованими психологами Асоціації інноваційної та цифрової освіти запускає щоденні онлайн зустрічі о 13.00 та 20.00 тут .

Цілодобова безплатна платформа для психологічних консультацій “Розкажи мені”, створена Інститутом когнітивного моделювання, МОЗ. Щоб отримати допомогу – необхідно заповнити анкету на сайті, коротко описавши свій стан.

Бережіть себе та людей поруч. Зараз важливе кожне добре та тепле слово підтримки.

Телеграм-канал “Підтримай дитину”, який запустили педагоги та дитячі психологи за підтримки Міністерства освіти і науки. На цьому каналі – рекомендації, ігри та розвиваючі вправи, завдання для артикуляційної гімнастики, аудіоказки, які можна виконувати у сховищі, вдома чи під час евакуації.

Національна гаряча лінія для дітей та молоді зібрала контакти психологів та психотерапевтів, котрі готові надавати безоплатні консультації.

Також корисні джерела:

• поради швидкої допомоги з кризового реагування від Світлани Ройз у ситуації розгубленості, під час панічних атак, під час стресу та паніки, якщо шок у людини поруч (миготові (1).jpg);

• психологічна турбота від Світлани Ройз – добірка відеороликів на сайті МОН;

• рекомендації з психологічної допомоги від МОЗ;

• від національної гарячої лінії для дітей та молоді Громадської організації «Ла Страда-Україна» рекомендації щодо того, як допомогти дитині впоратися зі стресом, розроблені завдяки підтримці Child Helpline International та NATAL Israel;

• поради для дорослих про те, як зберігати свій ресурс, створені в межах «Проєкту «Національна гаряча лінія для дітей та молоді» ГО «Ла Страда-Україна» за фінансової підтримки UNICEF Ukraine та уряду Німеччини;

• посібник першої психологічної допомоги (посібник з допомоги (1)) для працівників на місцях щодо того, як надавати підтримку людям одразу після надзвичайно стресових подій. Він призначений для тих, хто має можливість надавати допомогу людям, які пережили надзвичайно стресову ситуацію. Посібник створений Всесвітньою організацією охорони здоров’я із наданим правом перекладу та публікації
видання українською мовою Міжнародному медичному корпусу.

Бережіть себе та людей поруч. Зараз важливе кожне добре та тепле слово підтримки.

Щиро дякуємо професіоналам-психологам, які допомагають батькам та дітям зберігати впевненість і спокій у ці складні часи та за матеріалами і порадами яких створена і розповсюджена ця публікація, зокрема Світлані Ройз, Любові Найдьоновій, Катерині Гольцберг, Вікторії Горбуновій.

Цей матеріал підготовлений в межах проєкту «Ініціатива секторальної підтримки громадянського суспільства України», що реалізується ІСАР Єднання у консорціумі з Українським незалежним центром політичних досліджень (УНЦПД) та Центром демократії та верховенства права (ЦЕДЕМ).

В Ларжанському ЗЗСО стартував тиждень безпечного інтернету!

Тиждень безпечної поведінки в Інтернеті - Ужгородська спеціалізована ЗОШ  I-IIIст. № 2 з поглибленим вивченням окремих предметів

10 правил безпечного користування Інтернетом

 1. Використовуйте надійний пароль - комбінуйте букви, цифри та інші символи.

2. Не вірте всьому, що читаєте - завжди перевіряйте достовірність джерела.

3. Не викладайте особисту інформацію про себе, своїх рідних, друзів і знайомих в Інтернеті.

4. Не ховайтеся за анонімністю екрану комп'ютера. Не кажіть того, що не могли б сказати людині в обличчя.

5. Подумайте двічі, перш ніж поширити будь-яку інформацію. Як і в житті, потрібно думати про наслідки того, що говориш.

6. Не поширюйте в Інтернеті контент незаконного або непристойного змісту.

7. Переконайтеся, що ваш профіль у соціальній мережі закритий від сторонніх (перевірте налаштування безпеки).

8. Додавайте "у друзі" тільки тих, кого дійсно знаєте: навіть якщо це друзі ваших друзів, але особисто ви не знайомі, краще зайвий раз перестрахуватися.

9. Вашим друзям слід питати вашого дозволу, перш ніж завантажувати фотографії з вами або позначати вас на фотографіях в соціальних мережах. Не бійтеся сказати їм про це, і самі теж дотримуйтесь цього правила.

10. Не переходьте за посиланнями, прикріпленим в імейл-повідомленнях – безпечніше вводити адресу в рядок браузера самому.

Сьогодні, 9 грудня: Міжнародний день боротьби з корупцією : 09:12:2015 - 20  хвилин Тернопіль

9 грудня – Міжнародний день боротьби з корупцією

Міжнародний день боротьби з корупцією відзначається щорічно 9 грудня з ініціативи Організації Об’єднаних Націй.

9 грудня 2003 року у мексиканському м. Меріда відбулася політична конференція, на якій була підписана Конвенція ООН проти корупції.

Цей міжнародний договір передбачає заходи із запобігання корупції, покарання винних, а також механізми міжнародної співпраці в боротьбі з нею. Він зобов’язує держави-члени проводити політику протидії корупції, схвалити відповідні закони і заснувати спеціальні органи боротьби з цим явищем.

Конвенція набула чинності в грудні 2005 року після її ратифікації 30 країнами. Україна ратифікувала конвенцію 18 жовтня 2006 року.

Відповідно до Конвенції ООН проти корупції (2003) та Конвенції Ради Європи про кримінальну відповідальність за корупцію (1999), термін «корупція» означає зловживання державною владою для одержання вигоди в особистих цілях, в інтересах третіх осіб і груп, а також різні форми незаконного привласнення публічних коштів для приватного використання.

Подолати корупцію можливо тільки завдяки консолідації всього суспільства та налагодження системи протидії.

ВІЛ/СНІД – не вирок! | Офіційний сайт Шепетівської міської ради.Сьогодні, 1 груднія 2021 р. весь світ відзначає День боротьби з ВІЛ/ СНІДом!

Деякі називають цей день Днем солідарності з людьми, що живуть з ВІЛ.

ВІЛ – Вірус імунодефіциту людини СНІД – Синдром набутого імунодефіциту  ВІЛ і СНІД. У чому відмінності?

       Вірус імунодефіциту людини (ВІЛ) відомий з початку 80-х років ХХ століття. До теперішнього часу відомі його природа і структура, шляхи передачі та життєздатність вірусу. Коли людина заражається ВІЛ, вірус починає руйнувати імунну систему, яка відповідає за захист організму перед хворобами. Людина, що живе з ВІЛ, може виглядати і відчувати себе добре на протязі багатьох років і навіть не знати, що він інфікований. Потім імунна система уражається настільки, що людина стає вразливим для багатьох інфекційних хвороб. Виявити ВІЛ в організмі можна приблизно через 25 днів – три місяці після зараження за допомогою спеціального аналізу крові, що виявляє антитіла до вірусу. Цей період після зараження і до появи антитіл до ВІЛ у крові називається “періодом вікна”.

      ВІЛ та СНІД – не одне й те саме. ВІЛ – це вірус, що вражає імунну систему, а СНІД – це комплекс захворювань, які виникають у людини з ВІЛ на фоні низького імунітету.

Людина, що живе з ВІЛ, з часом може почати хворіти частіше, ніж звичайно. Власне, хвороба СНІД (Синдром набутого імунодефіциту) зазвичай виникає через кілька років після зараження ВІЛ, коли у людини розвиваються одне або декілька дуже серйозних захворювань.Єдиний спосіб з’ясувати присутність ВІЛ в організмі – провести спеціальний аналіз крові на ВІЛ.

ВІЛ/СНІД. Стосується кожного І Вісті надії - YouTubeЛюди, що живуть з ВІЛ / СНІД

Говорячи на цю тему, не можна не згадати про людей, які живуть з ВІЛ і СНІД. Не варто забувати про те, яку важливу роль відіграє для них підтримка суспільства і тих, хто знаходиться поряд з ними.

Різні люди відчувають дуже різні почуття в ситуаціях, пов’язаних з ВІЛ / СНІД. Для когось – це досить сумнівна тема, і таких людей в основному цікавить, наскільки розповсюджений цей вірус і як ни можна заразилися. Для інших – це розмови і чутки, які витають в колі їх спілкування про малознайомих людей. А для когось – це дуже серйозна проблема, тому що вона торкнулася близьких – друга, колег, родича або просто доброго знайомого.

Є деякі моменти, які об’єднують переживання всіх людей, яким довелося спілкуватися з людьми з ВІЛ / СНІД. Спочатку багато хто боїться заразитися. Це звичайна ситуація: такий страх найчастіше викликаний тим, що люди не знають про шляхи передачі ВІЛ. Як правило, вчасно одержана достовірна інформація допомагає подолати цей страх.

 Багато хто відчуває себе легше, спостерігаючи, як інші люди запросто і без опаски спілкуються з людиною, що живуть з ВІЛ / СНІД. Також буває корисно поговорити з лікарем, якому ви довіряєте: професіонал зможе підтвердити або спростувати ту чи іншу інформацію Деякі кажуть, що при спілкуванні з ЛЖВС виникають тривожні почуття: не знаєш, як поводитися, як піти на контакт; про що можна говорити, а про що не слід, а що може образити або зачепити людину. Однак насправді спілкування з людьми, що живуть з ВІЛ / СНІД, не відрізняється від звичайного спілкування з іншими: головне, бути самим собою.

В Ларжанському ЗЗСО 25.11.2021 р.стартує Всеукраїнська акція "16 днів проти насильства" і триватиме до 10.12.2021 р. 

16 днів проти насильства

Щорічно в Україні, з 25 листопада до 10 грудня включно, проводиться Міжнародна кампанія «16 днів проти насильства», яку ініціював Перший всесвітній інститут жіночого лідерства у 1991 році. Дати початку та завершення Кампанії вибрані не випадково. Вони створюють символічний ланцюжок, поєднуючи заходи проти насильства стосовно жінок та дії щодо захисту прав людини, підкреслюючи, що будь-які прояви насильства над людиною, незалежно від її статі, є порушенням прав людини.

Шістнадцятиденний період кампанії охоплює наступні важливі дати:

- 25 листопада – Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок. Офіційно цей день був оголошений Генеральною Асамблеєю ООН у 1999 році.

- 1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом.

- 2 грудня – Міжнародний день боротьби з рабством.

- 3 грудня – Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями.

- 5 грудня – Міжнародний день волонтера.

- 6 грудня – Вшанування пам’яті студенток, розстріляних у Монреалі.

- 9 грудня – Міжнародний день боротьби з корупцією.

- 10 грудня – Міжнародний день прав людини.

Акція в Україні розпочинається 25 листопада в Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок, і триває до 10 грудня – Дня прав людини. Мета акції – привернення уваги суспільства до проблем подолання насильства у сім’ї, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми та захисту прав жінок.

   Insight LGBTQ NGO - 16 листопада — Міжнародний день толерантності  (International Tolerance Day). Що таке толерантність? Насамперед це  взаємоповага та розуміння того, що наш світ — не сіре полотно. Він  складається зЩороку 16 листопада Україна святкує Міжнародний день Толерантності. Цей День був проголошений Декларацією принципів толерантності, затвердженою  у 1995 році на 28 Генеральній конференції ЮНЕСКО. У статті 6 Декларації зазначено: «з метою мобілізації громадськості, звернення уваги на небезпеки, приховані у нетерпимості, зміцнення прихильності і активізації дій на підтримку поширення ідей толерантності і виховання у її дусі ми урочисто проголошуємо 16 листопада міжнародним днем, присвяченим толерантності, що відзначається щорічно». Цього дня за традицією у різних країнах світу проводяться акції, спрямовані проти екстремізму, різноманітних форм дискримінації та проявів нетерпимості.

У перекладі з латинської «tolerance» означає «терпіння».

Це слово в медицині позначає здатність організму переносити вплив тих чи інших чинників. У суспільстві толерантність означає терпимість до інших думок, поглядів, традицій.

Життя суспільства, як і життя окремої людини, ґрунтується на впливі ідей, поглядів, теорій. За часи історії людства їх промайнуло чимало. Вони оволодівали розумом людей на більший чи менший термін. Деякі з них закликали до барикад, призводили до війн, ставали підставою для створення «образу ворога» з іншого народу.

Але з розвитком суспільства до людей прийшло розуміння, що Земля не є надто великою, вона – наш спільний дім, всі люди в якому – сусіди. А для того, щоб людство успішно розвивалося, треба знаходити спільну мову. У безмежному морі різноманітних культур, релігій, думок, ідей, що належать людям різних країн на планеті, на допомогу має прийти «рятувальне коло» толерантності. Ще у ХVIII ст. французький філософ-просвітитель Франсуа-Марі Вольтер сказав свою знамениту фразу: «Ваша думка для мене глибоко ворожа, але за Ваше право висловити її я готовий віддати своє життя».

Толерантність – це повага, сприйняття та розуміння багатого різноманіття культур нашого світу, форм самовираження та самовиявлення людської особистості. Формуванню толерантності сприяють знання, відкритість, спілкування та свобода думки, совісті й переконань. Також толерантність – це єдність у різноманітті, те, що переходу від війни до культури миру. Для громадян це, передусім, активна позиція, що формується на основі визнання універсальних прав та основних свобод людини.

Сьогодні толерантність – яскравий показник ступеню демократичності кожної держави й одна з умов її розвитку. Політична толерантність є основою для плідних міжнародних відносин.

Для того, щоб досягти успіху у власному житті, не витрачати сил на конфлікти, «побутові війни», кожному доцільно сформувати у собі толерантність як рису характеру. Для цього необхідно:

  • бути готовими до того, що всі люди різні – не кращі й гірші, а просто різні;
  • навчитися сприймати людей такими, якими вони є, не намагаючись змінити в них те, що нам не подобається;
  • цінувати в кожній людині особистість і поважати її думки, почуття, переконання незалежно від того, чи збігаються вони з нашими;
  • зберігати «власне обличчя», знайти себе і за будь-яких обставин залишатися собою.

                                Пропоную до вашої уваги інформаційну довідку!

Правова держава: ідея чи дійсність?

Політичні системи та інститути. Правова та соціальна держава презентация,  доклад

Правова держава – це держава в якій забезпечується максимальний захист прав і свобод людини.

Вперше термін «правова держава» сформулював німецький вчений К. Велькер у 1813 р., а в 1829 р. його співвітчизник Р. Моль ввів це поняття в політико-правовий обіг. В Німеччині першим ученням про державу вважають І. Канта, який застосував поняття «правовий закон» і державу визначав як об’єднання багатьох людей, які підпорядковані правовим законам, а метою держави вважав панування ідеї права.

Чи можна назвати Україну, сьогодні, правовою державою? Наша Батьківщина, на мою думку, перебуває на шляху творення правової держави.  Перед нами, громадянами України стоїть ряд завдань на шляху українського державотворення:

  • В політичній сфері – ліквідувати радянські тоталітарні інститути влади та створити умови для формування демократичного суспільства;
  • В економічній сфері – ліквідувати командно-адміністративну систему управління господарством та перейти до багатоукладної ринкової економіки;
  • В соціальній сфері – формувати нові соціальні цінності, підняти рівень життя пересічних громадян;
  • В міжнародній сфері – від політики протистояння перейти до співпраці з країнами інших політичних систем, широка інтеграція та міжнародна співпраця.

Очевидно, що Україна стала на шлях демократизації, але суверенна, демократична, правова держава лише на початку своєї розбудови. Подальші успіхи на шляху демократичного державотворення залежать не лише від компетентності ( професіоналізму) державних службовців, але і від кожного з нас. Інертність, байдужість, низький рівень освіти, небажання навчатись, низький рівень політичної культури формують людоподібну мавпу сьогодення.     

Хочемо змін – починаємо з себе! Приймаємо участь в суспільно-політичному, громадському житті села, району, країни.

СВОБОДА чи  ВСЕДОЗВОЛЕНІСТЬ?

Презентація до уроку чи виховної години "Свобода в житті людини та її межі"

Іноді свобода розуміється як вседозволеність. Насправді ці поняття, схожі за звучанням абсолютно різні за змістом.

Свобода - необхідний елемент повноцінного життя, є невід'ємною складовою щастя кожної людини і непорушною основою будь-якої держави, управління яким засновано на принципах демократії. Свобода віросповідання, слова, любові, совісті, пересування - саме ці критерії лежать в основі повноцінної реалізації індивідуума в суспільстві. Свобода, за яку воюють і яку завойовують, починається з маленьких особистісних перемог людини і закінчується відстоюванням незалежності цілих держав.

Поняття свободи тісно поєднується з відповідальністю (перед собою і суспільством), яку кожна людина покладає на себе в процесі здійснення певних вчинків, розуміючи  виконання задуманого в рамках існуючих обмежень. Життя в суспільстві призводить до зіштовхування свобод різних людей, що вимагає правильного, без шкоди для оточуючих, пристосування. Важливо розуміти, що абсолютної свободи бути не може, так як людина завжди залежить від будь - то обставин (закон, права і свободи інших людей, суспільні цінності, взаємоповага).

Свобода закінчується в той момент, коли вчинені дії зачіпають інтереси інших людей в негативному аспекті. Тобто індивідуум чує тільки себе, не рахується з волею інших громадян і надходить виключно на користь своїм інтересам.

Саме в цю мить його свобода переростає у вседозволеність, яка страшна тим, що веде до анархії. Кожен повинен чітко уявляти і розуміти, чим небезпечна вседозволеність. Вседозволеність - це виключно негативна категорія, що несе руйнування, біль і смерть, знайшла свій вияв у умах певних політичних діячів і привела до страшних подій в світі в цілому. ХХ століття запам'яталося  жахливими ідеями Гітлера і Сталіна, які забрали життя багатьох мільйонів людей.

ВСЕДОЗВОЛЕНІСТЬ ЗАКЛАДАЄТЬСЯ В ДИТИНСТВІ!

Найчастіше вседозволеність (синоніми - «всепозволітельность», «бєспрєдєл», «беспредельщина», «всеніпочёмство») в людини закладається з дитинства, коли дитина, не знаючи відмови ні в чому, отримує бажане легко і в повному обсязі. Саме ця легкість здійснення мрій обумовлює їх бездумне зростання у міру дорослішання особи.

 Коли  батьки йдуть на поводу у дітей, дозволяючи їм вольності, які завдають шкоди самим же дітям, породжуючи їх конфлікт з навколишнім світом і розвиваючи в них особливий вид егоїзму - деспотизм.

Дитина досить швидко розуміє, яким способом йому домогтися бажаного, знаряддям здійснення якого стають крик, сльози, істерика. І від цієї стратегії поведінки страждають не тільки самі діти, а й їхні батьки та всі оточуючі.

Отже, як підсумок, можна сказати так:  "Все що ми вкладаємо в наших дітей буде мати наслідки"

Шановні колеги, учні та батьки!

В Ларжанському ЗЗСО стартував 01 листопада 2021 р.

Місячник превентивного виховання!

Персональный сайт - Превентивне виховання

Презентація на тему : "Превентивне виховання" | Презентація. Rory's Story  Cubes: розробки, вправи, активності

ПЛАН ЗАХОДІВ

соціально – психологічної служби

в рамках місячника превентивного виховання в Ларжанському ЗЗСО

з 01.11.2021 до 30.11.2021 р.

№ з\п

Назва заходу

Аудиторія

Час проведення

Відповідальний

Підготовка інформаційних  довідок на тему: 

-«Свобода чи вседозволеність?»

- «Знаємо та реалізуємо свої права»,

Здобувачі освіти, педагоги, батьки

І тиждень

ІV тиждень

Соціальний педагог

Тематичний кінопоказ до дня Толерантності 16.11.2021 р.:

-Подарунок

-Толерантність починається з мене

Здобувачі освіти 1-4 класів

16.11.2021

Соціальний педагог, класні керівники

Години соціального педагога:

    • «Пустощі та кримінальна відповідальність»

    • «Розумне і змістове проведення дозвілля»

    • «Наркоманія: від хвилинного задоволення до трагедії життя»

    •  «Правова держава: ідея і дійсність»

    •  «Твоя правова культура»,

    • «Як уникнути бійки і конфлікту».

    • Бесіда «Чесна толерантність»

Здобувачі освіти  8-9 – х класів

Здобувачі освіти  10-11 – х класів

Здобувачі освіти  8 – 9 – х класів

Здобувачі освіти  4 – го класу

Здобувачі освіти  5-6 – х класів

Протягом місяця

Соціальний педагог, класні керівники

  • Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства» за окремим планом

Здобувачі освіти

За окремим планом

Соціальний педагог,  класні керівники

  • Засідання Ради профілактики

  • порядку.

Члени РПП

ІV тиждень

Соціальний педагог, члени РПП

Шановні коллеги, учні та батьки!

          В Україні запроваджено День відповідальності людини

СОЛОМ'ЯНКА БІБЛІОТЕЧНА: План заходів Бібліотек Солом'янки щодо відзначення Дня  відповідальності людини та щодо вшанування пам'яті видатного українця  Богдана Дмитровича Гаврилишина

Верховна Рада встановила всеукраїнський День відповідальності людини, який буде відзначатися щороку 19 жовтня, у день народження видатного українця,Богдана Гаврилишина,  автора "Декларації відповідальності ...

На честь Богдана Гаврилишина Україна відзначатиме День відповідальності  людини - ЗМІ для змін.На честь Богдана Гаврилишина Україна відзначатиме День відповідальності  людини - ЗМІ для змін.

В Україні запроваджено День відповідальності людини | Громадський Простір

Шановні колеги,учні, батьки!

        18 жовтня українська спільнота відзначає Європейський  день  протидії торгівлі людьми.

 Саме в цей день слід нагадати про те, що людина - не товар. Кожен з нас, виїзджаючи за кордон на заробітки або на відпочинок, за туристичною візою, впевнений, що ця проблема, його не торкнеться. Проте ця небезпека, одразу не помітна. Торгівля людьми заборонена і карається законом України   за ст. 149 Кримінального Кодексу України. Проте  покарання работороговців не повернуть зламаної долі тисячі людей. Обізнаний - значить захищений. Торгівля людьми – це форма сучасного рабства та порушення прав людини ..Торгівля людьми не визнає держаних кордонів, не робить різниці між багатими і бідними державами. За даними ООН, людей продають у рабство в 127 країнах світу. В 11 держав відмічених «дуже високий» рівень активності викрадачів людей, серед них – Росія, Україна, Білорусь, Молдова і Литва. 

Щороку  в Україні, Білорусії, Болгарії, Молдові, Румунії до тенет работоргівців потрапляє близько 225 тис. людей. При цьому Україна є лідером Східної Європи за кількістю постраждалих.

Торгівля людьми може відбуватися у різних формах.

Серед них:

  • рабство або звичаї, подібні до рабства;
  • підневільний стан;
  • залучення в боргову кабалу;
  • торгівля людьми з метою сексуальної експлуатації;
  • торгівля людьми з метою використання у порнобізнесі;
  • торгівля людьми з метою трудової експлуатації (примусова праця);
  • торгівля людьми з метою використання у жебракуванні;
  • торгівля людьми з метою вилучення органів;
  • торгівля людьми з метою використання у збройних конфліктах;
  • торгівля людьми з метою втягнення у злочинну діяльність;
  • проведення дослідів над людиною без її згоди;
  • примусова вагітність;
  • усиновлення/удочеріння з метою наживи.

Як цього уникнути?

Якщо Ви вирішили працювати за кордоном …

  1. . По-перше, звідки Ви отримали інформацію про таку роботу: чи є це джерело надійним; чи влаштовують Вас умови майбутньої роботи.
  2. Переконайтеся, що фірма, яка пропонує роботу, має ліцензію на працевлаштування українських громадян за кордоном, 
  3. Вимагайте  оформлення спеціальної робочої візи - туристична та гостьова візи не дають права на роботу.
  4. Підписаний  контракт є обов'язковою умовою працевлаштування. Контракт підписується у 2 примірниках (для кожної із сторін).
  5. Контракт повинен бути написаний зрозумілою для Вас мовою (українською або російською).
  6. У контракті  повинна міститися найбільш повна інформація про умови роботи.
  7. Від'їжджаючи, обов'язково залиште вашій родині, друзям чи родичам якомога точніші координати вашого майбутнього місця перебування  Обов'язково телефонуйте додому.
  8. Після приїзду у країну, де Ви будете працювати, зареєструйтеся в посольстві України - інформація про Ваше перебування допоможе дипломатичним представникам України захистити Ваші інтереси у разі необхідності.

Можна сказати, що торгівля людьми – це злочин проти людини. Наша з вами мета- захистити наше майбутнє! Наших дітей!

Протидія торгівлі людьми – Білоцерківська сільська територіальна громада

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.